Menu
 

Jūrmalā uzstāsies džeza trio "Čudars, Auziņš, Arutjunjans"

  • Autors:  Apriņķis.lv
Publicitātes foto Publicitātes foto

2019. gada rudenī Dzintaru koncertzāle un diriģents Jānis Ozols aicina klausītājus uz jauniem demokrātiskā koncertu cikla “Brīvdienu mūzika” koncertiem. Šoreiz būs iespēja tikties ar jaunajiem un talantīgajiem mūziķiem no džeza trio “Čudars, Auziņš, Arutjunjans”, klausītāju iemīļoto ansambli “Autobuss debesīs” un operdziedātājiem – Kalvi Kalniņu, Ingu Šļubovsku-Kancēviču un Mihailu Čuļpajevu, kuri Dzintaru koncertzālē viesosies ar programmu "Skaistākās operu ārijas".

Pirmajā cikla “Brīvdienu mūzika” rudens koncertā 29. septembrī plkst. 14.00 varēs tikties ar šobrīd vienu no spilgtākajiem laikmetīgās džeza mūzikas trio “Čudars, Auziņš, Arutjunjans”, kurā apvienojušies jaunie un talantīgie Latvijas mūziķi – Matīss Čudars, Kārlis Auziņš un Ivars Arutjunjans. Šo dzirksteļojošo mūziķu grupu bagātina katra mūziķa individuālā pieredze un starptautiskā atzinība, ko nešaubīgi stimulējusi labas mūzikas un jaunrades augsne tādās džeza galvaspilsētās kā Kopenhāgena, Amsterdama un Parīze, informē Dzintaru koncertzāles sabiedrisko attiecību vadītājs Mārtiņš Pučka.

Šis džeza trio nesamierinās ar iepriekš atklāto, bet gan pastāvīgi tiecas radīt jaunas skaņu pasaules zonas, kurās rokās sadodas neapstādināma improvizācijas rotaļa ar tradicionālu klasiskās mūzikas melodiskumu. Mūziķi izmanto dažādas tehnikas, lai pievērstu uzmanību vēl nedzirdētām džeza skaņām un jau saņēmuši atzinību gan no skatītāju, gan profesionāļu puses. Par pagājušajā vasarā klajā laisto debijas albumu “Baltic” grupa ieguva mūzikas ierakstu gada balvu “Zelta mikrofons 2019” par labāko džeza mūzikas albumu.

Kā vēsta M. Pučka, otrajā “Brīvdienu mūzikas” koncertā 29. oktobrī notiks satikšanās ar klausītāju iemīļotiem operdziedātājiem – Ingu Šļubovsku-Kancēviču (soprāns), Kalvi Kalniņu (baritons) un Mihailu Čuļpajevu (tenors), kurus pie klavierēm pavadīs pianists Mārtiņš Zilberts. Viņu izpildījumā varēs baudīt skaistākās itāļu, vācu un franču komponistu operu ārijas. Savukārt trešajā “Brīvdienu mūzikas” koncertā 24. novembrī būs iespēja tikties ar klausītāju iemīļoto ansambli “Autobuss debesīs”, kas klausītājus priecēs ar leģendārā komponista Imanta Kalniņa melodijām.

Cikla “Brīvdienu mūzika’’ stundu garajos koncertos tiek gaidītas ģimenes, jaunieši vai seniori, kuri vēlas apmeklēt koncertu dienas gaišajā laikā, apvienojot to ar jauku pastaigu gar jūru un nesteidzīgu brīvdienu maltīti Dzintaru koncertzāles restorānā “Maestro”. Tāpat kā iepriekšējā gadā cikla “Brīvdienu mūzikas’’ koncertus vadīs atraktīvais, publikas un koristu iemīļotais diriģents Jānis Ozols. Viņš koncertus veido kā sarunu ar māksliniekiem par mūziku un dzīvi, atgādina koncertzāles pārstāvis.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.