Menu
 

"Multivitamīnu multipaka" beidzot atvērta – "Astro’n’out" laiž klajā jaunu albumu un Siguldā atklāj Latvijas koncerttūri

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - publicitātes Foto - publicitātes

2.oktobrī, klajā nācis grupas "Astro’n’out" jaunākais studijas albums “Multivitamīnu multipaka”. Starp 11 dziesmām tajā iekļauti arī atpazīstamie singli “Dejot trakāk”, “Multivitamīnu multipaka” un “Agrāk”, kas jau iekarojuši radio topus, kā arī grupas jaunākais skaņdarbs – “Uzmācīga melodija (Mani)”. Jauno albumu grupa aicina nosvinēt "Multitūrē", kas 12. oktobrī tiks atklāta ar koncertu Siguldas kultūras centrā "Siguldas devons".

"Astro’n’out" sestais studijas albums tapis divu gadu garumā vairākās grupas radošajās nometnēs Raunā, Vidrižos un Kuldīgā, pa šo laiku piedzīvojot gan “dekrēta pauzi”, gan citas pārmaiņas, kas jūtamas arī dziesmu aranžējumos, kur dzīvo bungu vietā nācis elektroniskāks skanējums.

“Radot jauno materiālu, apzināti meklējām jaunu virzienu,” albuma tapšanu komentē Astro’n’out soliste un dziesmu tekstu autore Māra Upmane-Holšteine. “Pirmie radošie mēģinājumi pagāja sarunās, kurās sapratām, kā esam auguši un kādu redzam savu turpmāko radošo ceļu. Tikai pēc tam ķērāmies pie instrumentiem un sākām muzicēt, nereti ļaujot sev vienkārši izdauzīties.”

Māra atzīst, ka, neskatoties uz sākotnēji mērķtiecīgi ieturēto dzīvespriecīgi dejisko līniju, aizbēgt no sevis nav iespējams – kaut caur vieglu ironiju, tomēr arī jaunajā materiālā tāpat iezogas iepriekšējā albumā "URDA" aizsāktie “lielie jautājumi”. “"Multivitamīnu multipaka", pirmkārt, ir par prieku un spēju izbaudīt esošo mirkli. Taču caur metaforām par sevis klonēšanu un plakano pasauli, jaunais albums runā arī par mūsdienu agresīvo tempu un pieaugšanu,” viņa atklāj.

Otrā singla Multivitamīnu multipaka nosaukums dots arī albumam, jo labi raksturo tā daudzkrāsaino skanējumu. Par jaunajām vēsmām "Astro’n’out" saka paldies Arnim Račinskim, DJ Makree, Kasparam Ansonam, Didzim Bardo, kā arī pārējiem mūziķiem, kuri bagātinājuši albuma skanējumu. Īpaši lielu pateicību grupa pauž uzticamajam draugam un jau trešā albuma galvenajam producentam DJ Rudd, ar kuru kopā noiets garākais darba posms. Albuma noformējumu veidojis Amsterdamā dzīvojošais mākslinieks Zigmunds Lapsa, savukārt dizainā iekļauto fotogrāfiju autors ir Krists Luhaers. Grupas "Astro’n’out" sastāvā muzicē Māra Upmane-Holšteine, Juris Kalnišs, Mārtiņš Elerts un Toms Poišs.

19.oktobrī "Astro’n’out" uzstāsies Alūksnes kultūras centrā, 27.oktobrī – Liepājā koncertzālē "Lielais dzintars", 10. novembrī – Jelgavas kultūras centrā, 29. novembrī – koncertzālē "Palladium" Rīgā, savukārt tūres noslēdzošais koncerts notiks 1. decembrī Vidzemes koncertzālē Cēsīs. "Multitūres" koncertos papildus jaunajiem skaņdarbiem tiks atskaņotas arī "Astro’n’out" iemīļotākās dziesmas no iepriekšējiem pieciem albumiem.

Biļetes uz koncertiem nopērkamas “Biļešu servisa” kasēs un internetā.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.