Menu
 

Foto: Māsas Balanas un Andrejs Osokins gatavojas koncerttūrei Latvijā

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto – Jānis Romanovskis Foto – Jānis Romanovskis

Nupat atgriezušies Latvijā – Andrejs Osokins pēc koncerta leģendārajā Berlīnes Filharmonijā, bet māsas Balanas Izraēlā –, mūziķi uzsākuši intensīvu mēģinājumu procesu Latvijas Mūzikas akadēmijā. Oktobrī gaidāmajos māsu Balanas un Andreja Osokina Kino mūzikas koncertos klausītāji izdzīvos cilvēka mūžu dažādu valstu kino mūzikas stāstā – no šūpuļdziesmas caur mīlestību un nāvi līdz pat atdzimšanai.

Koncerta pirmajā daļā programmas koncepciju iezīmēs Johanesa Brāmsa slavenā, maigi sapņainā “Šūpuļdziesma” blakus nepielūdzamajai nāves tēmai no 118. opusa “Intermeco”, bet noslēgumā kaislīgais un kūsājošas dzīvības enerģijas pārpilnais Pirmais klavieru trio informēja koncerttūres rīkotāji.

Koncerta otrajā daļā būs dzirdamas kompozīcijas no tādām filmām kā Franko Dzefirelli “Romeo un Džuljeta”, Alfrēda Hičkoka “Psiho”, Ingmara Bergmana “Mīklaini kā spoguļi”, Stenlija Kubrika “Berija Lindona” un “Acis plaši aizvērtas”, Andreja Tarkovska “Nostalģijas”, Žana Pjēra Ženē “Amēlija”, Romāna Poļanska “Rozmarijas bērns”, Leonīda Leimaņa “Purva bridējs”, Deivida Linča “Tvinpīka”, Stīvena Spīlberga “Žokļi” un citām.

Tās būs Nino Rotas, Marģera Zariņa, Jana Tīrsena, Andželo Badalamenti, Džona Viljamsa, kā arī Johana Sebastiāna Baha, Ferenca Lista, Sergeja Prokofjeva un Kloda Debisī kompozīcijas īpaši koncertam izveidotās transkripcijās vijolei, čellam un klavierēm. Koncerta programmas aranžējumu autors un komponists ir Leo Lobrevs.

Izcilo mūziķu sniegumu papildinās speciāli šai programmai veidotas mākslinieka Jāņa Romanovska video projekcijas.

Koncerttūres datumi: 5. oktobrī plkst. 16.30 Rūmenes muižas jaunajā koncertzālē, 6. oktobrī plkst. 16.00 Kultūras pilī “Ziemeļblāzma”, 11. oktobrī plkst. 19.00 Ventspils koncertzālē "Latvija" (izpārdots) un 12. oktobrī plkst. 19.00 Ogres novada kultūras centrā.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.