Menu
 

Jūrmalā izskanēs skaistākie Vaska, Šūberta un Stravinska klaviermūzikas dueti

  • Autors:  Apriņķis.lv
Publicitātes foto Publicitātes foto

12. oktobrī plkst. 19.00 Dzintaru koncertzāle aicina uz Rudens kamermūzikas festivāla koncertu. Divas izcilas pianistes Linda Leina (Latvija) un Darja Maršiņina (Krievija), kuras satikušās studijās Hamburgā, Dzintaru koncertzāles unikālajā akustikā atskaņos skaistākos Vaska, Šūberta un Stravinska klavieru duetus.

Lindas Leines un Darjas Maršiņinas duets piedzima Hamburgā 2013. gadā, abām talantīgajām pianistēm piedzīvojot brīnumaino mūzikas saskanību, kurā satiekas radniecīgas dvēseles ar vienotu māksliniecisko ideju, stāsta Dzintaru koncertzāles sabiedrisko attiecību vadītājs Mārtiņš Pučka. Viņas satikās pianistes Lilijas Zilberšteinas klavierdueta klasē, ansambļa spēles noslēpumus vēlāk izzinot arī brāļu Hansa Pētera un Folkera Štenclu vadībā. Lindas un Darjas repertuārs aptver skaņdarbus klavierēm solo, četrrocīgi un divām klavierēm kopā. Duets uzstājies Vācijā, Itālijā, Čehijā, ASV, viņas spēlējušas arī meistarklasēs pie klaviermūzikas metra Andrāša Šifa. 2015. un 2017. gadā abas pianistes bija aicinātas prezentēt savas programmas prestižajā Šlēsvigas-Holšteinas mūzikas festivālā, bet par neatsveramu pianistes sauc pieredzi, kas šovasar gūta, viesojoties klaviermūzikas metra Andrāša Šifa meistarklasēs un festivālā “Šūbertiāde”.

Muzicējot klavieru duetā, pianisti uz skatuves un mūzikā ir tik cieši saistīti, ka šādam tandēmam lielākoties piekrīt vai nu asinsradinieki, vai arī laulātie draugi. Pianistes Linda Leine un Darja Maršiņina nav nedz māsas, nedz arī radinieces, taču mākslinieces atzīst, ka savstarpējā sapratne un uzticēšanās, kāda abu starpā dzimusi ir reta un nozīmīga dāvana, norāda koncertzāles pārstāvis.

Romantiski dziedošais Francis Šūberts un nemierīgi pedantiskais Igors Stravinskis duetam ir īpaši komponisti. “Gan Šūberta grandiozais “Divertisments”, gan arī Remažora Rondo pieder koncertrepertuāra retumiem, kas ir jādzird,” uzsver Linda Leine. Savukārt par neoklasicisma virsotni dēvētais Stravinska “Koncerts divām klavierēm” ir teju neizsmeļams opuss, kurā katrreiz izdodas saklausīt jaunas šķautnes. Pirmo albumā ieskaņoto programmu, ko aizvadītajā gadā klajā laidis apgāds “Es-dur”, papildina arī latviska krāsa – tai savu īpašu svētību un piekrišanu devis komponists Pēteris Vasks.

Rīdziniece Linda Leine pēc studijām Latvijā izglītību turpinājusi Lībekā un Hamburgā un kopš 2010. gada dzīvo un koncertē Vācijā. Jau savu Vācijas studiju laikā Lindai ir bijuši vairāki panākumi – 2011. gadā pianiste tika uzaicināta piedalīties kamermūzikas projektā SWR Švetzingeras festivāla ietvaros. Tajā pašā gadā ieguva 1. vietu un tika atzīta par labāko koncertmeistari “Maritim” konkursā Vācijā un ieguva Oskara un Veras Riteru fonda stipendiju. 2012. gadā ieguva 2. vietu Elizas Meieres fonda konkursā Hamburgā. 2013. gadā Linda tika uzaicināta piedalīties Šlēsvigas-Holšteinas mūzikas festivāla meistarklasēs pie pasaulē slavenās pianistes Elizabetes Ļeonskas un guva atbalstu vēlreiz piedalīties meistarklasēs 2015. gadā. Linda ar lielu aizrautību spēlē ar dziedātājiem. 2015. gada sākumā ar dziedātāju Piu Davilu guva 3. vietu un žūrijas atzinību kā dziesmu duets starptautiskajā konkursā “Francis Šūberts un mūsdienu mūzika” Grācā, Austrijā. Kā arī 2016. gadā 1. vietu konkursā “Aizliegtā mūzika” Šverīnē, Vācijā, vēsta M. Pučka.

Savukārt Darja Maršiņina nāk no Maskavas, kur pēc mācībām Gņesinu Mūzikas ģimnāzijā studijas turpinājusi Berlīnē, Rostokā un Hamburgā. Koncertē daudzviet Eiropā – kā soliste, koncertmeistare un kameransambļu dalībniece. Daudzu starptautisku konkursu laureāte.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.