Menu
 

Pasaules tūres ietvaros Dzintaru koncertzālē uzstāsies džeza zvaigzne Linda Meja Hana Oh

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - publicitātes Foto - publicitātes

18.oktobrī plkst. 19.30 ciklā “Jūrmala Jazz” ar vienīgo koncertu Dzintaru koncertzālē pasaules tūres ietvaros uzstāsies pasaules ekstravagantākā džeza basiste Linda Meja Hana Oh (Linda May Han Oh) ar kvartetu – Vilu Vinsonu (saksofons), Metjū Stīvensu (ģitāra) un Ēriku Dūbu (sitaminstrumenti).

Linda Oh ir šobrīd spožākā pasaules džeza basiste, kura saņēmusi neskaitāmus apbalvojumus ASV, Vācijā un Austrālijā: Džeimsa Morisona stipendijas fināliste 2003. gadā, Starptautiskās Džeza skolu asociācijas (IAJE) konkursa “Sister in Jazz” uzvarētāja 2004. gadā, “ASCAP Young Jazz Composer” balvas ieguvēja 2008. gadā, Teloniusa Monka kontrabasa konkursa atzinības ieguvēja 2009. gadā, “Bell Award” Gada jaunā māksliniece Austrālijā 2010.gadā, informēja Dzintaru koncertzāles sabiedrisko attiecību speciālists Mārtiņš Pučka.

Linda Oh tika arī nominēta Džeza žurnālistu balvai (“Jazz Journalist’s Awards”) par gada debiju un saņēma kritiķu balvu “Downbeat Critic’s Poll” kā akustiskā kontrabasa uzlecošā zvaigzne Nr. 1. Tajā pašā gadā viņa ieguva 2. vietu konkursā “BASS2010” Berlīnē.

Viņa ir uzstājusies ar tādiem pasaulslaveniem džeza mūziķiem kā Džo Lovano, Stīvu Vilsonu, Vijaju Aijeru, Deivu Daglasu, Keniju Baronu, Geriju Alenu, Fabiānu Almazanu, Teriju Leinu Karingtonu un ģitāristu Petu Meteniju.

2009.gadā viņas izdotais trio debijas albums “Entry” ar Obedu Kalvairu un Ambrozu Akinmusiru žurnālā “Artforum” tika minēts kā viens no džeza zvaigznes Vijaja Aijera izvēlētajiem 2009. gada labākajiem 10 albumiem. Lindas Oh otrais albums “Initial Here”, kas tika izdots 2012. gadā vairākos prestižos džeza izdevumos tika nominēts kā gada labākais džeza albums.

Linda Oh ir aktīva kontrabasa, basģitāras spēlētāja un komponiste, kura sacer mūziku dažādiem ansambļiem un īsfilmām, piedaloties starptautiskajās filmu komponistu darbnīcās un “Sundance Labs” rančo “Skywalker Ranch”.

Lindas Mejas Hanas Oh koncerts notiks cikla “Jūrmala Jazz” ietvaros, kas klausītājiem Dzintaru koncertzālē piedāvā baudīt izcilu džeza mūziķu priekšnesumus no visas pasaules.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.