Menu
 

Jūrmalā ciklā "Kino un teātra mūzika" varēs tikties ar komponistu Valtu Pūci

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto: Raitis Puriņš Foto: Raitis Puriņš

2019. gada pavasarī Dzintaru koncertzāle un Latvijas Nacionālā teātra izpilddirektors Ojārs Rubenis aizsāka jaunu koncertu ciklu “Kino un teātra mūzika”. Līdz šim izskanējuši četri koncerti, kuros klausītāji tikās ar komponistu Raimondu Paulu, Jāni Lūsēnu, Imantu Kalniņu un Zigmaru Liepiņu. 9. novembrī plkst. 19.00 Dzintaru koncertzālē notiks cikla “Kino un teātra mūzika” ceturtais koncerts, kurā būs iespēja tikties ar komponistu Valtu Pūci.

Koncertā izskanēs Valta Pūces komponētās melodijas no teātra izrādēm “Šveiks”, “Sūnu ciema zēni”, “Velniņi”, “Burvis no Ozas zemes” un citām. Kopā ar komponistu uz skatuves būs pavadošā grupa un solisti, informē Dzintaru koncertzāles sabiedrisko attiecību vadītājs Mārtiņš Pučka.

Cikls “Kino un teātra mūzika” ir veidots kā sirsnīga saruna ar populāriem un tautā iemīļotiem komponistiem par viņu radīto mūziku leģendārām 20. gadsimta izrādēm un kinofilmām. Koncertos var tikties ne tikai ar komponistiem, bet arī kinofilmu aktieriem, mūziķiem un dziedātājiem, ar kuriem komponistiem ir izveidojusies cieša sadarbība.

Saglabājot intrigu, mākslinieku vārdi, kuri piedalīsies nākamajos koncertos, tiek turēti noslēpumā. Iepriekšējos koncertos pie Raimonda Paula, Jāņa Lūsēna un Imanta Kalniņa viesojās tādi populāri mākslinieki kā Dons, Intars Busulis, Renārs Kaupers, Latvijas Radio bigbends, Dināra Rudāne, “Carnival Youth”, “Autobuss debesīs”, Zigfrīds Muktupāvels, Annija Putniņa, Amber, Ance Krauze un daudzi citi, solot arī nākamo koncertu apmeklētājiem daudz pārsteigumu, norāda Dzintaru koncertzāles pārstāvis.

Komponists Valts Pūce dzimis režisora Voldemāra Pūces ģimenē. Absolvējis Emīla Dārziņa Speciālo mūzikas skolu un Latvijas Valsts konservatorijas Kordiriģēšanas nodaļu pedagogu Jura Kļaviņa, Ilgvara Matroža un Mendeļa Baša vadībā. Latvijas Valsts konservatorijā Pūce apguvis kompozīciju pie Paula Dambja, Selgas Mences un Pētera Plakida. Vadījis korus Alojā un Ulbrokā, vokālo ansambli “Liesma”. 1986. gadā Valts Pūce nodibinājis ansambli “Marana”, bet 2006. gadā – Pūces etnogrāfisko orķestri. Latvijas Autoru apvienības valdes loceklis kopš 2000. gada. Latvijas Komponistu savienības biedrs kopš 2006. gada, vēsta M. Pučka.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.