Menu
 

Festivāla "Riga Symphony" direktore: Galvā turpina skanēt mūzika arī pēc darba stundām Apriņķis.lv

  • Autors:  "Kodols"
Publicitātes foto Publicitātes foto

No 11. līdz 14. decembrim Rīgā norisināsies tradicionālais festivāls "Riga Symphony", kurā pulcēsies talantīgi dziedošie jaunieši no vairāk nekā divdesmit pasaules valstīm, lai savas prasmes atrādītu starptautiskai žūrijai. 14. decembrī viņi galā koncertā cīnīsies par festivāla "Grand Prix". "Festivāls veicina un attīsta neformālās radošās izglītības iespējas Latvijā starptautiskā līmenī, savukārt konkursa galvenais mērķis ir kalpot par starptautiska mēroga platformu jaunajiem izpildītājiem, kā arī veicināt populārās, tradicionālās un akadēmiskās dziedāšanas žanru," saka festivāla direktore, komponiste Jeļena Švilpe.

Kas ir ekstrēmākais, ko dzīvē esat darījusi?

Šovasar kopā ar mazmeitu mācījos kaitot. 

Viens no aizkustinošākajiem brīžiem dzīvē?

Brīdis, kad pirmo reizi iepazinos ar saviem bērniem Katrīnu, Lanu un Emīliju, vēlāk – ar savu mazmeitu Alīnu. Bērnu nākšana pasaulē, man šķiet, ir ļoti maģisks notikums, un šīs pirmās tikšanās ir skaistākie mirkļi, ko iespējams piedzīvot.

Kas jūs iedvesmo darbam?

Rodu iedvesmu ikdienā: cilvēki, kurus satieku, notikumi pasaulē un tepat apkārt, cilvēku attiecības, dzīves stāsti. Mani iedvesmo cilvēka tieksme uz labo un gaišo. Kad rakstu mūziku, bieži vien cenšos šīs emocijas un notikumus ielikt savā darbā. Katra dziesma ir kā neliels, bet sajūtās koncentrēts dzīves stāsts.

Jūsu veselīgie ieradumi?

Man ļoti patīk pirtošanās; domāju, ka tā ir katra latvieša dabā, un šī tradīcija ļauj sazemēties un attīrīties.

Jūsu kaitīgie ieradumi?

Ceļos naktī augšā un strādāju, jo galvā turpina skanēt mūzika arī pēc darba stundām.

Kultūras baudījums, kas pēdējā laikā atstājis spilgtāko iespaidu?

Šogad pirmo reizi mūžā apmeklēju Zalcburgas mūzikas festivālu, un, skatoties priekšnesumus, man sajūsmā aizrāvās elpa! Mans favorīts bija L. Kerubīni operas "Mēdeja" jauniestudējums – scenogrāfija un izpildītāji, pat zinot libretu, lika pārdzīvot līdzi līdz asarām. Tā bija fantastiska performance, un ko tādu tiešām retu reizi izdodas redzēt un, pats galvenais, izjust.

Grāmata vai filma, ko ieteiktu citiem?

Mana visu laiku mīļākā grāmata ir Oskara Vailda "Doriana Greja portrets", bet viena no šā gada iecienītākajām grāmatām – Taras Vestoveras biogrāfija "Educated".

Kādu mūziku klausāties?

Mācu bērniem dziedāt, tāpēc klausos visādu mūziku – sākot ar populāro mūziku un beidzot ar roku. Daudzus jaunus izpildītājus un dziesmas uzzinu tieši no saviem audzēkņiem.

Iecienīta vieta, kur pusdienot?

"Vest" – vieta ar izcilu kafiju, atmosfēru tikšanās reizēm, turklāt varu turp doties ar savu suņuku Koko.

Vieta, ko noteikti iesakāt apmeklēt?

Indiju! Tā ir vieta, kurp braucu jau trešo gadu pēc kārtas un kur pēc visiem projektiem atvelku elpu. Pāris dienu pie okeāna spēka un mierīgas dienas klusumā Indijas džungļos ļauj uzkrāt enerģiju jauniem pasākumiem un idejām.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.