Menu
 

XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos piedalīsies vairāk nekā 35 000 dalībnieku

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - publicitātes Foto - publicitātes

Plānots, ka XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos, kas notiks no 6. līdz 12.jūlijam, piedalīsies vairāk nekā 35 000 dalībnieku no Latvijas un ārvalstīm. Svētku laikā notiks 60 pasākumi, to vidū 40 bezmaksas un 20 ar ieejas biļetēm, pārstāvot visas kultūrizglītības nozares – kora mūziku, tautas un mūsdienu deju, pūtēju, simfonisko orķestru, kokļu, folkloras, skolu teātrus, vizuālo un vizuāli plastisko mākslu.

Svētku dalībnieku vidū ir gan Latvijas skolu, gan profesionālās izglītības iestāžu, gan mūzikas skolu audzēkņi, latviešu diasporas pārstāvji, gan bērni ar īpašām vajadzībām, ceturtdien informēja pasākuma rīkotāji.

Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku galvenie notikumi ir kora koncerts Dziesmubērns, kas 11. jūlijā notiks Mežaparka Lielajā estrādē, tautas deju lieluzvedums “Saule vija zelta rotu”, kas notiks 10. un 11. jūlijā “Daugavas” stadionā un svētku dalībnieku gājiens, kas šoreiz notiks svētku pēdējā dienā – svētdienā, 12.jūlijā, un noslēgsies ar tikai dalībniekiem veltīto muzikālo pasākumu Lucavsalā.

Biļešu tirdzniecība uz Svētku maksas pasākumiem sāksies maijā, kad noslēgsies skates un būs zināms dalībnieku sastāvs. Iepirkums par biļešu tirdzniecības pakalpojumu tiks izsludināts februārī. Plānotās biļešu cenas ir no 5 līdz 30 eiro, bērniem līdz 7 gadu vecumam, ja neieņems atsevišķu sēdvietu, ieeja bez maksas, tiks piemērota 20% atlaide skolēniem un daudzbērnu ģimenēm ar “3+ ģimenes karti”, savukārt pasākuma norises vietas zemākā cena tiks piemērota personām ar kustību traucējumiem un viņu pavadoņiem.

Svētku plānotais budžets ir 6,35 miljoni eiro, no tiem 33 % tiks novirzīti dalībnieku ēdināšanai, 14 % dalībnieku izmitināšanai, 12% atlīdzībai mākslinieciskajam tehniskajam un administratīvajam personālam, 9 % apskaņošanas un gaismošanas pakalpojumiem, 9 % svētku mākslinieciskajam nodrošinājumam, 8 % svētku tehniskajam nodrošinājumam svētku norises vietās, 8 % drošības un sabiedriskās kārtības nodrošināšanai, 4 % telpu īrei, 3% ID kartēm un atribūtikai dalībniekiem, 1 % autortiesību nomaksai.

“Esam rūpīgi izvērtējuši dalībnieku noslodzi – dalībnieki Rīgā būs vienu dienu ilgāk, lai mēģinājumu un koncertu process būtu līdzsvarots ar nepieciešamo atpūtu un svētku sajūtas izbaudīšanu Rīgā. Pievērsīsim pastiprinātu uzmanību sabalansētam uzturam. Pirms svētkiem un to laikā tiek plānotas īpašas instruktāžas par dažādiem ar drošību saistītiem jautājumiem gan dalībniekiem, gan pavadošajam personālam, gan kolektīvu vadītājiem. Pirmssvētku procesā un svētku laikā īpaša uzmanība tiks veltīta arī dažādu jomu speciālistu ekspertīzēm, padomiem, viedokļiem par bērnu un jauniešu psiholoģiju, ēdināšanu, noslodzi u.c. ar svētkiem saistītajiem aspektiem,” pastāstīja svētku izpilddirektore Agra Bērziņa.

Darbību sākusi arī svētku mājaslapa nacgavilet.lv, kurā jau šobrīd var iegūt noderīgu informāciju gan par svētkiem, programmu, skašu grafiku, nolikumus, aktuālos notikumus ceļā uz Svētkiem, iepazīties ar gadskārtu vainagu, kas ir tautas deju lielkoncerta idejas pamatā u.c.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.