Menu
 

Jūrmalā, Saulkrastos un Babītē izskanēs kokļu mūzikas koncerti

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - arhīvs Foto - arhīvs

Ar koncertu 22. februārī Jūrmalā sāksies triju koncertu cikls, kurā būs dzirdami koklētāju ansambļi no visas Latvijas. Pirmajā koncertā Jūrmalas Mūzikas vidusskolas Dubultu koncertzālē piedalīsies ap 120 koklētāju no 10 Kurzemes un Zemgales pilsētām. Koncertā izskanēs tautas dziesmu apdares un latviešu komponistu oriģināldarbi atsevišķu ansambļu un apvienoto ansambļu izpildījumā.

Latvijas Nacionālais kultūras centrā (LNKC) informēja, ka koncertā piedalīsies 17 Rietumlatvijas koklētāju ansambļi no Aizkraukles, Baldones, Dundagas, Engures, Iecavas, Jūrmalas, Kolkas, Olaines, Rīgas un Tukuma. Koncertu organizē Latvijas Nacionālais kultūras centrs sadarbībā ar Jūrmalas Mūzikas vidusskolu.

Programmā izskanēs Raimonda Paula, Viļņa Salaka, Ērika Ešenvalda, Valta Pūces, Raimonda Tigula, Edgara Lipora un citu latviešu komponistu skaņdarbi, kas komponēti speciāli šovasar notiekošajiem Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem. Diriģentes: Teiksma Jansone, Anda Eglīte, Valda Bagāta, Ieva Mežgaile, Iveta Tauriņa, Biruta Deruma un Dace Bleikša. Solisti: Austra Svikle /flauta/, Mārtiņš Saprovskis /klarnete/, Mariss Matiass Ojala /sitaminstrumenti/. Ieeja bez maksas.

LNKC atzīmē, ka Jūrmalai ir senas un vērienīgas kokļu kopā muzicēšanas tradīcijas – kopš 2004. gada 11 reizes pilsētā norisinājušās Latvijas Kokļu dienas, kas pulcē koklētājus no visas Latvijas un kas ir lielākais kokļu mūzikas pasākums ārpus Dziesmu un deju svētkiem. Interese par kokļu mūziku nav rimusi, tāpēc Jūrmala labprāt uzņem pie sevis koklētājus, lai sajustu kopā muzicēšanas prieku un smeltos iedvesmu ceļā uz XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem vasarā, kuros būtiska loma atvēlēta arī koklētāju ansambļiem.

Pārējo reģionu koklētāji pulcēsies 28. februārī Saulkrastos (Austrumlatvijas kolektīvi) un 7. martā Babītē (Pierīgas kolektīvi), lai kopīgos koncertos ieskandinātu vasarā gaidāmo Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku koprepertuāru. XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki notiks no 6. līdz 12. jūlijam, tos rīko Valsts izglītības satura centrs.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.