Menu
 

Koncertā "Dienvidu krasti" Ogrē skanēs brazīļu un portugāļu ritmi

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - publicitātes Foto - publicitātes

6.martā Ogres novada Kultūras centrā koncertā “Dienvidu krasti” vējos muzikālas vēsmas no Brazīlijas un Portugāles – šajā vakarā te viesosies izcilie mūziķi Maria Mendeša (Maria Mendes;  Portugāle), Mišaels Pipokiņa (Michael Pipoquinha; Brazīlija) un Latvijas Radio bigbends (mākslinieciskais vadītājs – Kārlis Vanags).

Koncertā skanēs mūzika no Portugāles un Brazīlijas, priecāsimies par Marias un Mišaela skatuvisko saspēli un baudīsim Latvijas Radio bigbenda programmu “Tribute to Jaco”, kas tapusi sadarbībā ar Mišaelu un veltīta leģendārajam džeza basistam Džako Pastoriusam (Jaco Pastorius), informēja Kultūras centrā.

Mišaels Pipokiņa, kurš Latvijā viesojies vairākkārt, jau pusaudža gados ar savu tehniski meistarīgo spēli apbūra tūkstošus sava videokanāla sekotāju visā pasaulē, un tagad šis brazīļu jauneklis ir uz pasaules slavas sliekšņa. Mišaela spēlē ir Brazīlijas ritmu daudzkrāsainība, unikāla slepu jeb plaukstspēles tehnika un mežonīgi grūvi. “The Standard Bank Jazz Festival” sauc šo brīnumpuisi par sensacionālu.

Maria Mendeša ir portugāļu dīva ar plašu muzikālo interešu loku – viņa teicami jūtas džezā, glāsmaini dzied popmūziku un māk savai dzidri skanīgajai balsij piešķirt arī fadu smeldzīgumu. Mendeša uzstājusies Ņujorkas leģendārajā “Blue Note Jazz Club”, viņai uzgavilējusi Montrē džeza festivāla publika. Portālā “All About Jazz” teikts: “Mendeša skaidri parāda, ka viņai absolūti nekas nav jāpierāda.”

 “Tā vienmēr ir spēcinoša sajūta – dziedāt savā dzimtajā valodā. Vārdi un melodijas iegūst jaunu aizrautības slāni, it kā es un mani klausītāji būtu nokļuvuši Riodižaneiro zelta saulrietā jūrā. Šajās dziesmās tiek svinēta portugāļu valoda un brazīļu ritmi. Kamēr dziesmu stāsti izpauž poētiskas mīlas ilgas, izsmalcinātas melodijas un harmonija dodas negaidītos un aizraujošos virzienos, kas liek aizmirst par sagurumu,” saka Maria.

Par sadarbību ar bigbendu viņa piebilst: “Jūtos ļoti pagodināta spēlēt dzīvajā kopā ar Latvijas Radio bigbendu, tāpēc arī gaidu, kad varēšu būt daļa no šī lieliskā orķestra vēstures. Džezs nozīmē  improvizācijas brīvību un visu mūziķu muzikālās pieredzes pieņemšanu, tāpēc priecājos par iespēju apceļot pasauli un iepazīt jaunus džeza mūziķus, pieredzot, kā mūzika var iedot spārnus, atsvaidzinošas un iedvesmojošas ceļa norādēs dzīvē.”

Biļetes (EUR 22, koncerta dienā EUR 25; ar Ogres novadnieka karti 15% atlaide) var iegādāties “Biļešu paradīzes” kasēs, internetā un Ogres novada Kultūras centra kasē.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.