Menu
 

Turaidas muzejrezervāts aicina uz ikgadējo Informācijas dienu Apriņķis.lv

  • Autors:  Anda Skuja, Turaidas muzejrezervāta direktores vietniece komunikācijas darbā
Foto - Turaidas muzejrezervāta arhīvs Foto - Turaidas muzejrezervāta arhīvs

Lai iepazīstinātu ar Īpaši aizsargājamā kultūras pieminekļa – Turaidas muzejrezervāta jaunumiem un prioritātēm 2020. gadā un veicinātu sadarbību ar tūrisma firmām, nozares pārstāvjiem un gidiem, Turaidas muzejrezervāts aicina ikvienu interesentu 4. aprīlī plkst. 10.00 uz Pavasara konferenci – Informācijas dienu.

Konferences gaitā Turaidas muzejrezervāta direktore Anna Jurkāne un speciālisti informēs par muzejrezervāta aktualitātēm, tūrisma nozares eksperts Armands Muižnieks dalīsies gida profesijas noslēpumos, tiks prezentētas jaunākās muzejrezervāta publikācijas un konferences otrajā daļā dalībnieki padziļināti iepazīsies ar jaunāko muzejrezervāta ekspozīciju “Ceļā uz Latvijas valsti. Klaušinieks. Saimnieks. Pilsonis” un daudzveidīgajām izglītojošajām programmām dažāda vecuma mērķgrupām.

Pieteikšanās konferencei vēlama līdz 3. aprīlim pa tālr. 67971402 vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.. Dalības maksa – 5.00 eiro (izdales materiāli, kafija, uzkodas).

Programma:

9.30 – 10.00 – Reģistrācija, grāmatu galds muižas pārvaldnieka jaunajā dzīvojamajā mājā.

10.00 – 10.30 – Turaidas muzejrezervāts 2020.gadā; Turaidas muzejrezervāta direktore Anna Jurkāne.

10.30– 10.50 – Aktualitātes Turaidas pils ekspozīcijās; Jānis Rudzītis, Turaidas muzejrezervāta galvenais specialists.

10.50 – 11.00  – Rakstu krājums “Jauno laiku vēsmas Latvijā un Eiropā”; Vija Stikāne, Turaidas muzejrezervāta direktores vietniece zinātniskajā darbā.

11.00 – 11.20 – Turaidas Baznīckalns laiku lokos. Leģenda par Maiju – Turaidas Rozi; Ligita Beitiņa, Turaidas muzejrezervāta galvenā speciāliste.

11.20 – 11.40 - Turaidas muzejrezervāta meža parka un atjaunotās dīķu kaskādes izmantošanas koncepcija; Dainis Linmeijers, Turaidas muzejrezervāta direktores vietnieks pieminekļu saglabāšanas un infrastruktūras jautājumos

11.40 – 11.55 Turaidas muzejrezervāta pasākumi un aktivitātes 2020.gadā; Anda Skuja, Turaidas muzejrezervāta direktores vietniece komunikācijas darbā.

11.55 – 12.15 – – Izstāde “Gaismas ceļā. Baltijas ceļam – 30” ; Līga Kreišmane, Turaidas muzejrezervāta galvenā krājuma glabātāja.

12.15 – 12.45 – Kafijas pauze, izstādes “iepazīšanās ar izstādi “Gaismas ceļā. Baltijas ceļam – 30”.

12.45 – 13.15 – “Garšīga" tūrisma produkta kritēriji un “partizānu” metodes viesu piesaistīšanā; Armands Muižnieks, gids, biznesa augstskolas "Turība", RSU, SIVA koledžas lektors.

13.15 – 13.30 – Suvenīru stāsti; tikšanās ar Siguldas novada uzņēmēju Andri Meļķi un suvenīru tirdziņš.

13.30 – 15.30 – Praktiskās nodarbības. Iepazīšanās ar jauno ekspozīciju “Ceļā uz Latvijas valsti. Klaušinieks. Saimnieks. Pilsonis” kopā ar Turaidas muzejrezervāta galveno speciālistu Edgaru Ceski. Turaidas muzejrezervāta izglītojošo programmu prezentācijas.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.