Menu
 

Dzintaros uzstāsies viens no izcilākajiem mūsdienu džeza saksofonistiem Šīmuss Bleiks

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - publicitātes Foto - publicitātes

4.aprīlī Dzintaru koncertzālē ciklā “Jūrmala Jazz” ar vienīgo koncertu Latvijā, Pasaules tūres ietvaros uzstāsies viens no izcilākajiem mūsdienu džeza mūzikas pārstāvjiem – Ņujorkā dzīvojošais kanādiešu saksofonists un komponists Šīmuss Bleiks (Seamus Blake) kopā ar Latvijas Radio bigbendu.

Kā pastāstīja Dzintaru koncertzāles pārstāvis Mārtiņš Pučka, 25 gadu ilgajā mūziķa karjerā Bleiks ir izpelnījies kritiķu atzinību par savu virtuozo un aizraujošo saksofona spēli, individuālo un daudzpusējo pieeju kompozīcijai. Viņu cildina kritiķi no “New York Times“,“Downbeat Magazine“,“Vancouver Sun“,“Jazztimes.com“,“Allaboutjazz.com“,“Ottawa Citizen“,“Los Angeles Times“ un citiem prestižiem izdevumiem.

Šīmusa ambiciozākais šī brīža projekts ir viņa nesen kā izdotais albums “Superconductor” kurā liela loma tiek piešķirta elektronikas un tieši EWI (Electronic Wind Instrument) pielietojumam, attīstot šī instrumenta spēles tradīcijas, kuras aizsākuši tādi džeza mūzikas meistari kā Maikls Brekers un Bobs Mincers. Nozīmīgs pavērsiens Šīmusa muzikālajā karjerā bija uzvara prestižajā “Thelonis Monk” vārdā nosauktajā džeza mūziķu konkursā Vašingtonā. Kā laureāts Šīmuss ir uzstājies kopā ar džeza mūzikas leģendām Veinu Šorteru un Hērbiju Henkoku.

Šīmuss Bleiks ir izdevis 16 albumus un piedalījies vairāk kā 70 dažādu mūzikas albumu ierakstos, tostarp sešos “Grammy” balvas nomināciju guvušos Mingus bigbenda albumos.

Šīmusa Bleika un Latvijas Radio Bigbenda koncerts notiks cikla “Jūrmala Jazz” ietvaros, kas klausītājiem Dzintaru koncertzālē piedāvā baudīt izcilu džeza mūziķu priekšnesumus no visas pasaules.

Multimediji

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.