Menu
 

Video: Tapusi dokumentālā īsfilma par pirmo zināmo Latvijas džeza pianistu Džeku Mihaļicki

  • Autors:  LETA
Foto - arhīvs, video - Jersika Records Foto - arhīvs, video - Jersika Records

Džeza izdevniecība "Jersika Records" laidusi klajā dokumentālo īsfilmu "Pie klavierēm - Džek Michalicky! Pirmais zināmais Latvijas džeza pianists", aģentūru LETA informēja izdevniecības vadītājs Mareks Ameriks.

Viņš pavēstīja, ka filma veidota pēc mūziķa, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas džeza katedras dibinātāja un vadītāja, džeza vēstures pasniedzēja Indriķa Veitnera grāmatas "Latvijas džeza vēsture 1922-1940" motīviem un atspoguļo džeza mūzikas pirmsākumus Latvijā starp diviem pasaules kariem. Filma tapusi ar Džeka Mihaļicka fonda atbalstu.

Izdevniecības "Jersika Records" vadītājs stāstīja, ka 2018.gada nogalē, atsaucoties uz audio inženiera Mārtiņa Saulespurēna iniciatīvu un aicinājumu, Ameriks kopā ar džeza mūziķi un komponistu Denisu Paškeviču trijatā nodibināja Mihaļicka fondu ar mērķi veicināt atbalstu džeza mūzikai.

"Nosaucot fondu pirmā zināmā Latvijas džeza pianista Mihaļicka vārdā, radās doma izveidot īsu dokumentālo filmu par šo mūziķi un vidi, kurā viņš darbojies. Turklāt tikko kā klajā bija nākusi Indriņa Veitnera brīnišķīgā grāmata par Latvijas džeza pirmsākumiem. Ar Veitnera atbalstu un palīdzību uzsāku darbu pie šīs filmas" pavēstīja filmas režisors Ameriks.

Filmas scenāriju veidojusi dramaturģe Lelde Stumbre un līdzās kinohronikām un fotogrāfijām filmā izmantota mākslinieces Ievas Putniņas animācija. Audiovizuālos materiālus restaurējis Kaspars Putriņš. Filmu ierunājos Artūrs Sebris, bet īsfilmas montāžu - Zigmārs Zilgalvis.

Multimediji

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.