Menu
 

Muzeji uzsāk apmeklētāju iepriekšēju attālinātu pieteikšanos

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto: Olaines Vēstures un mākslas muzejs Foto: Olaines Vēstures un mākslas muzejs

Sākot no 3.jūnija, daļa Latvijas muzeju saviem apmeklētājiem piedāvā iepriekšējā pieraksta sistēmu, kas paredz attālinātu reģistrēšanos muzeja apmeklējumam noteiktos laikos, saņemot izdrukājamas vai elektroniski uzrādāmas bezmaksas biļetes, kas, apmeklējot muzeju, tiks apmainītas pret īstajām biļetēm. Šādu pakalpojumu nodrošina Kultūras informācijas sistēmu centrs muzejiem, kuri tam ir pieteikušies. Lielāku interesi par šādas iespējas izmantošanu izrādījuši nelielie muzeji, kuriem telpu platība šobrīd neatļauj uzņemt lielu apmeklētāju daudzumu, informē Kultūras informācijas sistēmu centra projekta vadītāja asistente Ilma Elsberga.

"Šobrīd attālinātās reģistrācijas pakalpojumu muzejos ieviešam kā pilotprojektu uz diviem mēnešiem. Izvērtējot apmeklētāju pieteikšanās aktivitāti un apmeklējuma radītājus, varēsim saprast, vai šāds pakalpojums ir lietderīgs tikai ierobežotas pieejamības apstākļos vai arī tas būtiski atvieglo muzeju darba organizāciju un būtu saglabājams ilgtermiņā. Attiecīgi turpmāk to varētu papildināt ar attālinātas biļešu iepriekšpārdošanas iespēju," par pakalpojuma iespējamo attīstību stāsta Kultūras informācijas sistēmu centra projekta vadītājs Jānis Ziediņš.

Patlaban apmeklējuma iepriekšējā pieraksta sistēmas ieviešanai ir pieteicies Apriķu muzejs, Olaines Vēstures un mākslas muzejs, Jāzepa Vītola Memoriālais muzejs "Anniņas", Kalncempju pagasta Viktora Ķirpa Ates muzejs, Vārkavas Novadpētniecības muzejs–tūrisma informācijas centrs, Salacgrīvas novada muzejs, Balvu novada muzejs, Pastariņa muzejs Tukumā un Maltas vēstures muzejs. Attālinātās reģistrācijas pakalpojumu plāno izmantot arī Memoriālo muzeju apvienības muzeji (MMA): Jāņa Akuratera muzejs, Krišjāņa Barona muzejs, Raiņa un Aspazijas māja, Raiņa un Aspazijas vasarnīca, Raiņa muzejs "Jasmuiža", Raiņa muzejs "Tadenava", Jaņa Rozentāla un Rūdolfa Blaumaņa muzejs, Andreja Upīša memoriālais dzīvoklis Rīgā, Andreja Upīša memoriālmāja un dārzs Skrīveros un Ojāra Vācieša muzejs, taču pirms pakalpojuma ieviešanas MMA sistēmu vispirms notestēs, skaidro I.Elsberga.

Attālinātās reģistrācijas pakalpojums muzejos izveidots sadarbībā ar biļešu iepriekšpārdošanas un autostāvvietu apmaksas aplikāciju izstrādātāju SIA "Mobilly" saskaņā ar Kultūras ministrijas rīkojumu par sociālās distancēšanās nodrošināšanu muzejos, kas nosaka maksimālo apmeklētāju skaitu, kāds vienlaicīgi drīkst atrasties muzeja telpās, atkarībā no tā publiski pieejamās platības. Rīkojums paredz, ka muzejs arī nodrošina pastāvīgu vienlaicīgo apmeklētāju skaita kontroli muzejā un nepieciešamības gadījumā organizē muzeja apmeklējumu pēc iepriekšēja pieraksta, nosakot maksimālo apmeklētāju skaitu stundā. Ņemot vērā, ka ne visiem muzejiem iespējams saviem līdzekļiem ieviest efektīvu iepriekšējā pieraksta sistēmu, šāds pakalpojums centralizēti tiek piedāvāts muzejiem pēc nepieciešamības. Pakalpojuma kopējās izmaksas ir 2480 eiro, vēsta projekta vadītāja asistente.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.