Menu
 

Foto: Komponisti Jānis Lūsēns un Mārtiņš Brauns koncertā Ikšķilē apbur klausītājus

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto: Roberts Vidzidskis Foto: Roberts Vidzidskis

Pirmajā “Saulrieta dziesmu” koncertā, kas aizvadītās nedēļas nogalē notika Ikšķiles estrādē, harizmātiskie latviešu komponisti Jānis Lūsēns un Mārtiņš Brauns, kā arī lieliskie dziedātāji Zigfrīds Muktupāvels un Ieva Sutugova izdzīvoja abu skaņražu skaistākās un ļoti zināmās, kā arī mazāk dzirdētās melodijas.

Kā informē koncerta rīkotāja “Producentu grupa 7” pārstāve Maija Tālberga, paši komponisti ar smaidu sevi nodēvējuši par “huligānu” un “romantiķi”, un abu spilgtās personības izpaužas gan skaņdarbos, gan improvizācijās, gan patiesā muzicēšanas kaislē. Skatuves scenogrāfijā izmantoti “dzīvās uguns” elementi un divi “gaismas koki”, kas pietuvina skatītājus dabas ritmiem un noskaņās paspilgtina saulrieta tēmu.

Ar paveikto gandarīts ir arī koncertu producents Aigars Dinsbergs: “Pēc tumsas vienmēr nāk gaisma... Sajūta, ka atkal varam būt kopā ar šādiem izciliem mūziķiem un mūsu klausītājiem klātienē, ir neaprakstāma. Ir tik patīkami vērot smaidīgas sejas, dzirdēt aplausus, līdzdziedāšanu un atkal piedzīvot stāvovācijas. Esmu cerīgi noskaņots un ļoti gaidu tikšanos nākamajos koncertos.”

“Šeit nav nekāda izrādīšanās vai konkurence – kurš ir jaunāks, labāks vai veiklāks, salīdzinājumi šeit ir lieki. Mūsu sadarbība ir kā kontrastējošs dialogs labā mūzikā,” saka komponists Mārtiņš Brauns un, priecājoties par vasarīgo dabas atmodu, piebilst: “Vēlu visiem svinēt tos svētkus, ko saucam par vasaru. Lai sajūtam prieku un tas dod mums otro elpu.”

Savukārt Jānis Lūsēns atzīst, ka programmas tematisko izvēli diktējusi pēdējā laika situācija: “Kopš notikumiem, kas skāruši visu pasauli un arī Latviju, atrodos tālu prom no cilvēku un satiksmes burzmas. Vieta, kurā dzīvoju, ir īpaša ar ikvakara saulrieta izrādēm, gaismu, krāsu un ēnu saspēlēm. Cenšos izbaudīt to ikvakara mirkli, kad noklust vējš, putnu dziesmas un pasaule ietinas klusuma segā.. Mani šie brīži iedvesmo un rada sajūtu, ka esmu vienots ar dabu un visumu...”

Jau šonedēļ “Saulrieta dziesmas” izskanēs Neikenkalna dabas koncertzālē Dikļos (10.jūlijā) un Alūksnes Pilssalas estrādē (11.jūlijā), vēsta M.Tālberga. Pēc tam koncerti notiks Kuldīgas estrādē (18.jūlijā), Bauskas Pilskalna parka estrādē (25.jūlijā), Talsu pilskalnā (31.jūlijā), Baldones Vanagkalna estrādē (7.augustā), Madonas estrādē (14.augustā) un Lielvārdē Rembates parka estrādē (15. augustā). Biļetes iepriekšpārdošanā – “Biļešu paradīzē”.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.