Menu
 

Foto: Kultūras centrā "Siguldas devons" atklāta Alekseja Naumova izstāde "Pasaules ainavas" Apriņķis.lv

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto: Oskars Briedis Foto: Oskars Briedis

Laikā, kad ceļošana uz brīdi vairs nav tāda, kā ierasts, dažādas krāšņas pasaules ainavas ir iespēja apskatīt kultūras centrā “Siguldas devons”, kur atklāta mākslinieka Alekseja Naumova izstāde “Pasaules ainavas”. Izstādē aplūkojami arī vairāki iepriekš neeksponēti darbi, kā arī darbi no Alekseja Naumova radošās darbības pirmsākumiem, kurus pirmo reizi aplūkot var tieši Siguldā. Izstādes ietvaros tiks rīkota arī meistarklase, kur dalībniekiem būs iespēja doties plenērā, lai kopīgi gleznotu savu Siguldas ainavu.

Līdz ar iespēju apskatīt iepriekš neeksponētos mākslinieka darbus no radošās darbības pirmsākumiem skatītājiem ir iespēja sekot līdzi mākslinieka rokraksta attīstībai gadu laikā. Izstāde apmeklētājus aizvedīs spilgtā ceļojumā apkārt pasaulei, aicinot ielūkoties Itālijas, Spānijas, Francijas, ASV, Gruzijas un citu valstu krāšņajās ainavās, informē Siguldas novada pašvaldībā. Izstāde kultūras centrā “Siguldas devons” būs apskatāma līdz 2.augustam.

Aleksejs Naumovs visu glezno uz vietas dabā, un darbi tiek vai nu pabeigti tur un tajā dienā, vai netiek pabeigti nemaz. Mākslinieks darbos attēlo gan arhitektūru, gan dabu, bet galvenais, kas iedvesmo, ir gaismas un ēnas rotaļa, kā arī paša iekšējā sajūta, tāpēc var teikt, ka darbos tiek ielikta ne tikai mākslinieka tā brīža attieksme, bet arī maza daļa no dvēseles.

Aleksejs Naumovs nereti tiek dēvēts par izcilāko mūsdienu latviešu plenēristu, savos darbos attēlojot gan Latvijas, gan visas pasaules ainavas, norāda pašvaldības pārstāvji. Aleksejs Naumovs ir Latvijas Mākslas akadēmijas profesors, rektors (2007–2017). Aktīvs Latvijas kultūras darbinieks, daudzu žūrijas komisiju loceklis, bijis Latvijas Republikas Kultūras vēstnieks Francijā un viesprofesors vairākās Eiropas mākslas augstskolās. Bijis iniciators, vadītājs, apmaiņas programmu un izstāžu kurators dažādos sadarbības projektos mākslā Itālijā, Francijā, Japānā, Vācijā, Austrijā, Nīderlandē, Spānijā, Grieķijā, Krievijā, ASV un citviet.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.