Menu
 

Aicina uz "Jūrmalas festivāla" atklāšanas koncertu "Trīs Osokini"

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto: www.jurmalasfestivals.lv Foto: www.jurmalasfestivals.lv

2020.gada 22.jūlijā Sergejs, Andrejs un Georgijs Osokini aicina uz "Jūrmalas festivāla" atklāšanas koncertu "Trīs Osokini" Dzintaru koncertzālē, bet nākamā gada 3.maijā Latvijas Nacionālajā operā un baletā izskanēs ilgi gaidītais notikums "Trīs Osokini un draugi operā". Operas namā izpārdotais koncerts bija paredzēts 2020.gada 6.aprīlī, taču tika atcelts ārkārtējās situācijas noteikto ierobežojumu dēļ.

22.jūlijā plkst. 20.30 klausītāji aicināti uz ilgi gaidīto ikvasaras klātienes tikšanos ar izcilo Osokinu pianistu dinastiju "Jūrmalas festivāla" atklāšanas koncertā. Muzikālais baudījums Sergeja Osokina un abu dēlu – Andreja un Georgija – sniegumā ir kļuvis par gadskārtēju tradīciju, kurai rūpīgi gatavojas gan lieliskie klavierspēles meistari, gan apmeklētāji, stāsta organizatoru pārstāve Kristīne Kutuzova. Programmā iekļauts Morisa Ravēla "Bolero" Sergeja Osokina versijā trīs klavierēm – pasaulē zināmākie balerīnas pirkstgalu piesitieni sešrocīgā skanējumā klausītāju aizvedīs tikai viņam zināmā jutekliskuma ceļojumā. Ritmisko kaisli veldzēs Ludviga van Bēthovena poētiskā "Mēnesnīcas sonāte" un Friderika Šopēna melodiskie mirkļi. Osokinu izpildījumā skanēs arī Aleksandra Skrjabina izsmalcinātie klavieru meistardarbi un, protams, Emīla Dārziņa "Melanholiskais valsis".

2020.gada 6.aprīlī paredzētais koncerts "Trīs Osokini un draugi operā" ir atcelts, nodrošinot apmeklētājiem iegādāto biļešu cenas atmaksu, taču vienlaikus tiek izziņots arī jaunais koncerta datums - 2021.gada 3.maijs. Latvijas Nacionālās operas un baleta Lielajā zālē trīs Osokinu klavierspēlei atsauksies viņu skatuves un mūzikas draugi, lai kopā radītu neaizmirstamas muzikālas interpretācijas. Koncerts ļaus iepazīt, cik spilgta individualitāte ir katrs no mūziķiem un reizē ar to – īpaši radītos pārlikumos, un transkripcijās atklās trīs klavieru krāšņo skanējumu kopīgā saspēlē, norāda K.Kutuzova.

"Esmu ļoti gandarīts, ka mūsu mīļajiem klausītājiem beidzot varam solīt īstu klātienes tikšanos. Protams, tik ļoti gaidītā un jau pilnībā izpārdotā operas koncerta atcelšana bija skumjš lēmums, taču visā pasaulē gan mūziķi, gan mūzikas cienītāji līdzīgā situācijā bija vienoti. Ar nepacietību gaidām mūsu atkalredzēšanos Dzintaros, kas kļuvusi pat simbolisku vasaras rituālu un arī nākamgad maijā operā," izsludinātos "Trīs Osokinu" koncertus komentē pianists Andrejs Osokins.

Tēvs, profesors Sergejs Osokins un dēli, daudzu starptautisku konkursu laureāti un spilgti mūzikas interpreti Andrejs un Georgijs Osokini – trīs izcili pianisti no vienas dinastijas, kuri pasaules mūzikas telpā ienākuši ar savu unikālo klavieru skanējumu. Trīs Osokinus vieno dziļa, radoša un virtuoza muzikālo kompozīciju atklāsme. Katrs pieskāriens klavieru taustiņiem ir pārdomāts, izjusts un pārvērsts netveramās skaņu vibrācijās, kas aizskar klausītājus un atklāj mūzikas niansēto skanējumu. Osokini snieguši koncertus Latvijas Nacionālajā operā, koncertzālē "Lielais dzintars" Liepājā, Dzintaru koncertzālē Jūrmalā un teātra namā "Jūras vārti" Ventspilī. Koncertu programmās tiek ietvertas dažādu laikmetu un personību skaņu gleznas, kurām īpašu skanējumu piešķir "Yamaha" koncertflīģeļi, kurus pianisti ļoti iecienījuši, vēsta K.Kutuzova.

Sekojot līdzi aktuālajām tendencēm, "Trīs Osokinu" koncertu Dzintaru koncertzālē 22.jūlijā varēs baudīt gan klātienē, gan tiešsaistē. Biļetes pieejamas "Biļešu paradīzes" kasēs un www.bilesuparadize.lv. 6.aprīļa atceltā koncerta "Trīs Osokini un draugi operā" iegādāto biļešu cenas atmaksas nosacījumi pieejami www.opera.lv.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.