Menu
 

Rubeņu kalna estrādē norisināsies Dziesminieku svētki

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - publicitātes Foto - publicitātes

8.augustā Rubeņu kalna pļavu brīvdabas estrādē Stopiņu novadā norisināsies prieka pilnie Dziesminieku svētki, kuru šā gada moto ir "Un ir labi, ja ir tāda vienprātība...". Pasākumā muzicēs pazīstamie dziesminieki Ieva Akuratere, Ilze Grunte, Arnis Miltiņš, Haralds Sīmanis. Koncerta noslēgumā paredzēta sadziedāšanās ar Austrasbērniem. Koncerta sākums plkst.15.

Svētku ietvaros apmeklētājus priecēs trīs koncertprogrammas. Pasākumu atklās Arnis Miltiņš, pēc tam muzicēs Ieva Akuratere un Ilze Grunte, bet koncertprogrammu noslēgs dziesminieks Haralds Sīmanis.

Pēc oficiālās koncertprogrammas, kurai tiklab katrs gribētājs un dziesmu mācētājs varēs dziedāt līdzi, sekos vakara sadziedāšanās ar dziesminiekiem, kuri sevi jūt piederīgus Austrasbērniem, izdziedot jau folklorizējušās Imanta Kalniņa dziesmas. Svētku dalībnieks ir ikviens – gan tie, kuri kāpj uz skatuves, gan tie, kuri skatītāju rindās dzied līdzi.

Austrasbērni ir Latvijas dziesminieki, kuri reiz bija vienojušies ap izcilo dziesminieci Austru Pumpuri, un arī šodien turpina nest tik dažādo un daudzveidīgi emocionālo vēstījumu caur savām dziesmām – cilvēki, kuri uzskata, ka latviešu dziesminieki ir nozīmīga Latvijas kultūras vērtība, mūsdienu tautas mūzikas veidotāji. “Brīvība, kas dārgāka par sauli,” - to Austra Pumpure ielikusi savos “bērnos”.

Austras fenomens bija viņas mīlestība, kas nonāk pie citiem caur dziesmu. Mīļums caurstrāvoja visu, ko viņa dara. Tas mīļums mūs visus saista kopā. Austrasbērnu skaits mērāms jau vairākos simtos, un Dziesminieku svētkos uz Rubeņu kalna brīvdabas skatuves kopā pulcēties plāno kupls pulciņš no viņiem – ar apmeklētājiem sadziedāsies teju trīsdesmit mākslinieki, atskaņojot tautā labi zināmas un iemīļotas dziesmas.

Biļetes uz koncertiem var iegādāties “Biļešu paradīzes” kasēs un internetā.  Biļešu cena – 15 eiro, pirmās 50 biļetes maksās 10 eiro, bērniem līdz 12. g.v. – ieeja bez maksas. Pensionāriem, bērniem līdz 16.g.v. un grupām (4 un vairāk cilvēki) biļetes cena – 10 eiro. Biļetes varēs nopirkt arī pasākuma dienā uz vietas.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.