Menu
 

No Peltēm līdz Dainu kalnam notiks Krišjāņa Barona 185.jubilejai veltīts pārgājiens

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto: www.sigulda.lv Foto: www.sigulda.lv

Svētdien, 6. septembrī, no plkst. 16.00 līdz 19.00 Turaidas muzejrezervāts un Imanta Ziedoņa muzejs aicina piedalīties Krišjāņa Barona 185.jubilejai veltītā pārgājienā “Ceļā ar Baronu” maršrutā Peltes–Dainu kalns. Dalība – bez maksas.

Kā informē Siguldas novada pašvaldībā, pārgājiena laikā tiks izzinātas kultūrvietas šajā ceļa posmā: Felicitai Ertnerei veltītā skulptūra “Žests”, biedrības “Vidzemes Šveice” ēkas vieta, Krišjāņa Barona piemineklis, Siguldas Jaunā pils, senais Siguldas ceļa posms, Gaujas tilts, taka gar Gauju, Gūtmaņa ala, ceļa stabs kempingā “Dainas”, tāpat arī mājas “Dainas”, kur Krišjānis Barons pavadīja sava mūža pēdējo vasaru, Krišjāņa Barona taka un Dainu kalns Turaidā.

Satikšanās pārgājienam 6. septembrī plkst. 16.00 Siguldas pagastā pie Felicitai Ertnerei veltītās skulptūras “Žests” (Zinātnes ielā 5A, netālu no Siguldas pagasta kultūras nama). Savukārt gājiena noslēgumā plkst. 19.00 Turaidā, Dainu kalnā, pasākumā “Dziesmas ceļš Dainu kalnā” būs saruna ar Turaidas muzejrezervāta direktori Annu Jurkāni, īpašā rituālā tiks degta uguns, stādīts ozols un notiks sadziedāšanās ar folkloras kopām “Senleja”, “Delve” un “Putni”.

Pirms dalības pārgājienā ikviens aicināts iepazīt Krišjāņa Barona atmiņas par viņa gājienu no Tērbatas līdz Dundagai un ieskatīties viņa grāmatā “Mūsu Tēvzemes aprakstīšana un daži pielikumi saņemti”, kā arī padomāt par sev tuvāko tautasdziesmu, norāda pašvaldībā.

No 21.augusta līdz 20.septembrim par godu Krišjāņa Barona 185.jubilejai pēc Krišjāņa Barona muzeja aicinājuma Imanta Ziedoņa muzejs īsteno projektu “Ziedoņa muzejs ceļā ar Baronu”, aicinot ikvienu interesentu noiet kādu ceļa posmu, ko izstaigājis Krišjānis Barons 1859.gada vasarā no Tērbatas līdz Dundagai. Projekta iecere ir godināt Krišjāni Baronu ar notikumu ciklu, kas aktualizē Ziedonim un Baronam, kā arī latviešiem tik būtisko vērtību – tautasdziesmu.

Notikumu cikla “Ziedoņa muzejs ceļā ar Baronu” ietvaros līdz Krišjāņa Barona dzimšanas dienai 31.oktobrī plānoti vairāki sabiedrību iesaistoši kultūras pasākumi. Kā katru gadu, arī šogad pēc Turaidas muzejrezervāta iniciatīvas 31.oktobrī Siguldā notiks sarīkojums par godu Krišjānim Baronam, kas iesāksies pie Krišjāņa Barona pieminekļa un noslēgsies ar koncertu “Tautasdziesma Siguldā” mākslu skolā “Baltais flīģelis”, vēsta pašvaldības pārstāvji.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.