Menu
 

Ar 180 000 eiro atbalstīs divu mazbudžeta spēlfilmu tapšanu

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - arhīvs, Aija Melbārde, Jānis Amoliņš Foto - arhīvs, Aija Melbārde, Jānis Amoliņš

Nacionālajā Kino centrā noslēdzies otrais no trim ārkārtas finansējuma konkursiem filmu nozarē – konkursā par mazbudžeta pilnmetrāžas spēlfilmu veidošanu ar 180 000 eiro atbalstīti divi projekti, jaunas filmas uzņems režisori Elza Gauja un Ivars Tontegode.

Kā informēja Nacionālā Kino centra pārstāve Kristīne Matīsa, tāpat kā daudzsēriju filmu konkursā, kura rezultāti tika paziņoti 9.septembrī, arī mazbudžeta spēlfilmu konkursa finansējums piešķirts no 2020.gada valsts budžeta līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem. Atbalstot kultūras nozari, kurai nopietnu apdraudējumu radīja Covid-19 pandēmija un pavasarī izsludinātā ārkārtas situācija, jūnijā Ministru kabinets pēc Kultūras ministrijas (KM) izstrādāta rīcības plāna lēma no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem 2020.gadā piešķirt finansiālu atbalstu kultūras nozarei, tai skaitā 2 miljonus – Latvijas filmu nozarei.

Nacionālais Kino centrs šo ārkārtas finansējumu piešķir vairākos dažādos konkursos, un konceptuāls lēmums ir finansējumu izmantot arī jaunrades veicināšanai un jaunu filmu uzņemšanai, ne tikai ārkārtas situācijas radīto finanšu problēmu kompensēšanai.

Mazbudžeta pilnmetrāžas spēlfilmu konkursā pieejamais finansējums ir 180 000 eiro, ekspertu vērtējumam tika iesniegti deviņi mazbudžeta spēlfilmu pieteikumi, un konkursa nolikums paredzēja atbalstīt ne mazāk kā divus projektus, kam pabeigšana un publiska izrādīšana Latvijā plānota 2021.gadā. Katram no diviem atbalstītajiem projektiem piešķirtais finansējums ir eiro 90 000, par to mazbudžeta spēlfilmu veidošanu sāks divi jaunās paaudzes režisori.

Debitante Elza Gauja kopā ar producentu Andri Gauju studijā “Riverbed” uzņems melno komēdiju “Mamma vēl smaida”, kuras scenārija veidošanā būtisku dalību ņems trīs aktrises galvenajās lomās – Anta Aizupe, Baiba Broka un Daiga Kažociņa. Sižeta pamatā likta absurda situācija – trīs ļoti dažādu raksturu māsas, kuras jau gadiem nesaprotas un dzīvo katra citā valstī, pēkšņi spiestas vienā automašīnā nelegāli šķērsot pusi Eiropas.

Savukārt režisors Ivars Tontegode kopā ar producenti Gunu Stahovsku (studija “Mojo Raiser Production”) veido vidusskolas vecuma jauniešu auditorijai domātu spēlfilmu “Anna LOL”, kuras scenārijs balstīts reālas meitenes Martas Sofijas dienasgrāmatā un dramatiskajā pieredzē, cīnoties ar pārdzīvojumu un eksistenciālu jautājumu virkni skolā un ģimenē, meklējot savu jauna cilvēka identitāti un veidojot attiecības ar realitāti.

Abas konkursā atbalstītās mazbudžeta spēlfilmas pie skatītājiem nonāks 2021.gadā.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.