Menu
 

20.Starptautisko Baha kamermūzikas festivālu ieskandinās pianists Daumants Liepiņš un vijolniece Madara Liepiņa

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - publicitātes Foto - publicitātes

Starptautiskā Baha kamermūzikas festivāla dibinātāja un direktore Aina Kalnciema ielūdz uz  20.Starptautisko Baha kamermūzikas festivālu. Tas sāksies 19.oktobrī Mazajā ģildē ar koncertu “Vārds jaunajiem”, kurā  piedalīsies jauno mūziķu duets – Madara Liepiņa (vijole) un starptautisko atpazīstamību ieguvušais pianists Daumants Liepiņš.

Kā informēja festivāla rīkotāji, māsas un brāļa koncerta programmā skanēs Johana Sebastiāna Baha divas sonātes, Tomasa Antonio Vitali "Čakona vijolei solo" un  Igora Stravinska Itāļu svīta no baleta "Pulcinella".

Daumants Liepiņš par gaidāmo koncertu teic: "Ir ļoti īpaši piedzīvot, kā, spēlējot ar māsu no pašas bērnības cauri pusaudžu gadiem, mēs katrs maināmies un pieaugam. Tagad, kad jau pagājis kāds laiks, kopš mēs ar Madaru pēdējoreiz spēlējām kopā, darīsim to atkal no jauna – šoreiz senās mūzikas – J. S. Baha un Tomaso Antonio Vitali zīmē. Šī mūzika ir kā elpošana – dabiska, harmonizējoša un dzīvību dodoša. Tomēr neiztiksim arī bez stilizācijām un jokiem – tas Stravinska mūzikā."

Madara Liepiņa vijoles spēles mākslu pēc studijām Latvijas Mūzikas akadēmijā apguvusi Itālijā pie slavenā pedagoga Roberto Mutoni; tāpat viņa piedalījusies un ieguvusi balvas daudzos starptautiskos konkursos Itālijā un citviet pasaulē.

Savukārt Daumants Liepiņš ir viens no izcilākajiem jaunajiem latviešu pianistiem; 2019.gadā Daumants uzvarēja prestižajā "Vendome Prize" konkursā, iegūstot iespēju sniegt solokoncertu Verbjē festivālā un ieskaņot albumu "Steinway" ierakstu kompānijā. 2017.gadā mūziķis saņēmis "Lielo Mūzikas balvu 2016" kategorijā "Gada jaunais mākslinieks".

Biļetes uz koncertiem var iegādāties "Biļešu paradīzes" tīklā.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.