Menu
 

Daces Pūces pilnmetrāžas spēlfilma "Bedre" ieguvusi galveno balvu Lībekas kinofestivālā

  • Autors:  Apriņķis.lv
Ilustrācija - youtube.com Ilustrācija - youtube.com

Režisores Daces Pūces pilnmetrāžas debijas spēlfilma “Bedre” (“The Pit”) piedzīvojusi pasaules pirmizrādi un saņēmusi galveno balvu – Grand Prix kā labākā pilnmetrāžas spēlfilma – Lībekas kinofestivālā Vācijā. Festivāls šogad notika 62. reizi, un pirmo reizi tā vēsturē galveno balvu saņēmusi filma no Latvijas. Pirmizrādi Latvijā filma “Bedre” piedzīvos 2021. gada rudenī.

“Fantastiskā debija no Latvijas mūs pilnībā apbūra. Filmas centrā ir vientuļš zēns, kurš mēģina atrast savu ceļu nomācošos apstākļos. Filma ir aizraujošs stāsts ar lieliskiem aktieriem, sirdi plosoša, bet ne brīdi salkana, ar neaizmirstamiem, poētiskiem kadriem. “Bedre” būtībā ir par to, kā māksla var mierināt un glābt dzīvības. Mēs ļoti gaidām Daces Pūces nākamo filmu,” pausts žūrijas vērtējumā.

Filma “Bedre”, kas tapusi pēc Janas Egles stāstu motīviem, stāsta par desmitgadīgo Markusu, kuram jāpielāgojas jaunai dzīvei laukos pie omes. Pēc incidenta ar kaimiņu meiteni Emīliju ciema iedzīvotāji uz zēnu sāk lūkoties ar neiecietību un aizdomām, līdz nejaušības rezultātā Markuss patvērumu un draudzību rod pie noslēpumainā vientuļnieka Jūrnieka, kurš dzīvo meža nomalē.

Kā uzsver filmas autori, filma ir mūsu sabiedrības šķērsgriezums, skarot vairākas mūsdienās aktuālas tēmas: bērni, kas aug bez vecākiem un saskaras ar emocionālu vardarbību, savstarpēja iecietība, atvērtība pret citādo.

Režisores Daces Pūces debijas spēlfilma pulcējusi izcilu aktieru ansambli: filmā piedalās Dace Eversa, Indra Burkovska, Inese Kučinska, Aigars Vilims un Egons Dombrovskis, un viena no lomām uzticēta godalgotajai Polijas aktrisei Agatai Buzekai. Savukārt desmitgadīgā Markusa lomā iejuties jaunais aktieris Damirs Onackis.

Filmas radošajā komandā ir scenārija autori Dace Pūce, Monta Gāgane un Pēteris Rozītis, operators Gatis Grīnbergs, māksliniece Laura Dišlere, montāžas režisors Jussi Rautaniemi, producentes Kristele Pudane un Elīna Jozauska. Filmas mūzikas autors ir Valters Pūce, mūzikas mikss — Normunds Šnē, skaņu režisors — Varis Kurmiņš. Mūzikas ierakstā piedalījās “Sinfonietta Rīga” mūziķi un Rīgas Doma zēnu koris Mārtiņa Klišāna vadībā.

 “Esmu ļoti gandarīta ne tikai tāpēc, ka mana debijas pilnmetrāžas filma pirmizrādi piedzīvoja vienā no vecākajiem Eiropas kinofestivāliem, bet arī tāpēc, ka Lībekas festivāls ir pirmais starptautiskais festivāls, kurā filma iesniegta žūrijas vērtējumam, uzreiz gūstot tik lielu atzinību. Kā Latvijas patriote, sākoties valsts svētku laikam, priecājos, ka ar savu darbu varu likt Latvijas vārdam izskanēt pasaulē. Lielu pateicību vēlos paust ikvienam, kurš ieguldījis savu darbu filmas tapšanā – daudziem no mums šī filma bija debija pilnmetrāžas kino, tāpēc nupat Vācijā piedzīvotā atzinība ir īpašs notikums,” norāda filmas režisore Dace Pūce.

Lībekas kinofestivāls norisinās kopš 1956. gada un ir vienīgais festivāls Vācijā (un viens no diviem kinofestivāliem Eiropā), kas veltīts ekskluzīvi Ziemeļeiropas kino, kļūstot par svarīgu platformu Baltijas un Ziemeļvalstu filmām un to autoriem.

Multimediji

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.