Menu
 

Siguldā būs skatāma unikāla Zviedrijas fotomuzeja "Fotografiska" izstāde

  • Autors:  Apriņķis.lv
Attēls: www.sigulda.lv Attēls: www.sigulda.lv

Sadarbībā ar Zviedrijas institūta finansiālu atbalstu projekta “Bērni nepiedzimst ar aizspriedumiem” ietvaros kultūras centrā "Siguldas devons" no 11.novembra varēs aplūkot Zviedrijā tapušu unikālu lielformāta fotoizstādi ”Ikonas – izstāde par tiesībām būt”. Izstādi veidojis viens no lielākajiem un ietekmīgākajiem fotomuzejiem pasaulē – Zviedrijas fotogrāfijas muzejs “Fotografiska”, sadarbojoties ar teātri “Glada Hudik”, kurā darbojas arī aktieri ar garīga rakstura traucējumiem.

Kā informē Siguldas novada pašvaldībā, tieši šie cilvēki ir fotomodeļi, kas iejutušies dažādu ikonisku personāžu tēlos, tādējādi gūstot iespēju ieņemt savu vietu pasaules mākslā, sabiedrībā un vēsturē. "Dīva, policists, dumpinieks, karaliene... Katrs tēls mūs uzrunā ar savu, piesātinātu vēstījumu. Kultūra rada ikonas, par kurām sapņojam un ar kurām attiecības veidojam mēs, sabiedrības locekļi. Ikonas stāsta par cilvēka pastāvēšanas mūžīgo cīņu starp cerībām un izmisumu, sapņiem un realitāti, ierobežojumiem un iespējām. Izstāde ir ceļš uz patiesu tādas grupas iekļaušanu, kuru ikdienā redzam tik reti un kura vēsturē allaž ir palikusi neredzama," norāda pašvaldības pārstāvji.

Pateicoties “Glada Hudik” trupas darbam, cilvēki ar garīga rakstura traucējumiem ir ieņēmuši savu vietu uz teātra skatuves un guvuši ievērojamus starptautiskus panākumus. Tādēļ arī kultūras centrā “Siguldas devons” izstāde būs skatāmi tieši tur, kur tai pieklājas, – uz “Radix” zāles skatuves, atzīmē pašvaldībā.

Zviedrijas fotogrāfijas muzejs “Fotografiska” ir viens no lielākajiem un ietekmīgākajiem fotomuzejiem pasaulē. Muzejs allaž tiecas uzrunāt savus skatītājus ar sabiedriski aktuālām tēmām, kas liek aizdomāties un rosina uz patiesām pārmaiņām. Daudzveidība, demokrātija un visu cilvēku līdztiesība ir svarīgas vērtības, kas spilgti izpaužas šajā izstādē, ko veidojušas zviedru scenogrāfes un kostīmu mākslinieces Helēna Andersone (Helena Andersson) un Linda Sandberga (Linda Sandberg) kopā ar fotogrāfi Emmu Svensoni (Emma Svensson).

Izstāde kultūras centrā “Siguldas devons” apskatāma līdz 10.decembrim, vēsta pašvaldības pārstāvji. Kultūras centrs apmeklētājiem atvērts no pirmdienas līdz piektdienai no plkst. 10.00 līdz 19.00 un sestdienās no plkst. 11.00 līdz 15.00. Ieeja izstādē – bez maksas.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.