Menu
 

Ojāra Vācieša prēmija dzejā šogad netiks pasniegta klātienes pasākumā, laureātu paziņos īpašā videoierakstā

  • Autors:  Apriņķis.lv
Ilustrācija - arhīvs Ilustrācija - arhīvs

Ojāra Vācieša literārā prēmija dzejā, ko Carnikavas novada pašvaldība katru gadu sadarbībā ar Ojāra Vācieša muzeju un Ojāra Vācieša biedrību pasniedz par iepriekšējā literārajā gadā izdotu dzejoļu krājumu, epidemioloģiskās situācijas dēļ šogad netiks pasniegta klātienes pasākumā ar tiešraides translāciju, kā tas iepriekš bija plānots.

2020.gada laureāts tiks paziņots īpašā videoierakstā Ojāra Vācieša dzimšanas dienā 13.novembrī, tas tiks publicēts Carnikavas novada pašvaldības un Carnikavas novada tautas nama “Ozolaine” “Facebook” kontā 13. novembra vakarā, pavēstīja Carnikavas novada tautas nama “Ozolaine” vadītāja Aija Riba.
Deviņi grāmatu apgādi un izdevniecības šogad iesniegušas rekordlielu dzejoļu krājumu skaitu – 20, ko saskaņā ar konkursa nolikumu iepazinusi un novērtējusi konkursa komisija, kas lemj par 2020. gada prēmijas laureātu.

Iesniegtie dzejoļu krājumi: 

Izdevniecība “Neputns”: Jānis Hvoinskis “Mūza no pilsētas”, Toms Treibergs “Biezoknis”, Raimonds Ķirķis “Kartes”, Katrīna Rudzīte “Ērti pārnēsājami spārni”, Krišjānis Zeļģis “Skaistuma klātbūtne”, Eduards Aivars “Dzejoļu remonts”.
Izdevniecība “Pētergailis”: Liepa Rūce “Atspulga balss”, Tamāra Skrīna “Mini”, Leons Briedis “Rondeles”, Jānis Tomašs “Smagatlētika”.
Izdevniecība un grāmatu apgāds “Jāņa Rozes apgāds”: Sandra Ratniece “Šķietami klusu”, Inga Pizāne “Siena, ko nosiltināt”, Agnese Rutkēviča “Vietām cilvēki”.
Izdevniecība “Sava grāmata”: Egīls Vitauts Upelnieks “Leģendas” un “Par mums”.
Grāmatu digitālā drukātava “Drukātava”: Aivars Krūkliņš “Klātbūtne”.
SIA “Talsu Vēstis”: Helmuts Feldmanis “Pa baltu ceļu”.
Mākslinieku apvienība “Orbīta”: Elvīra Bloma “Izdzēstie attēli”.
Memoriālo muzeju apvienība: Nora Grēniņa “Tu sauci mani vārdā – upju līnijās”.
Apgāds “Literatūras kombains”: Valentīns “Melna ir tikai jūra”.

Šī būs 18. reize, kad Carnikavas novada pašvaldība sadarbībā ar Ojāra Vācieša muzeju un Ojāra Vācieša biedrību pasniedz 1000 eiro lielu naudas balvu par iepriekšējā literārajā gadā izdotu dzejoļu krājumu.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.