Menu
 

Nākamgad Latvijas Dizaina gada balvu pasniegs piecās kategorijās

  • Autors:  LETA
Ilustrācija - facebook.com/dizainagadabalva Ilustrācija - facebook.com/dizainagadabalva

Nākamgad Latvijas Dizaina gada balvu vērtēs un pasniegs piecās kategorijās - "Vides un interjera dizains", "Grafikas dizains", "Digitālais dizains", "Produktu dizains", "Pakalpojumu, politiku un stratēģiju dizains".

Attālinātā preses konferencē Latvijas Dizaina Latvijas gada balvas pārstāve un Dizaineru savienības priekšsēdētāja vietniece Barbara Freiberga žurnālistiem pavēstīja, ka izvirzīt kādu speciālbalvu, piemēram, "Dizains sabiedrības labumam" vai "Jaunienācējs dizainā", varēs tikai ar žūrijas locekļu lēmumu un atbilstoši tam, kādi darbi tiks iesniegti.

Tāpat Freiberga norādīja, ka pilns konkursa nolikums no nākamās nedēļas būs pieejams Latvijas Dizaina gada balvas lapā sociālajā tīklā "Facebook" un balvas tīmekļvietnē.

Interesenti savus darbus konkursā varēs iesniegt gada balvas tīmekļvietnē no 1.decembra. Darbu iesniegšana turpināsies trīs mēnešus, savukārt žūrija pie darbu pamatizvērtēšanas strādās divus mēnešus.

Ja iepriekšējos gados darbu iesniegšana konkursam bija bez maksas, tad no šī gada par to būs jāmaksā. Darbu iesniegšanas maksa būs atkarīga arī no tā, cik agri darbi konkursam tiks pieteikti, iedalot iesniedzējus "agrajos" un "vēlajos putniņos".

Freiberga atzīmēja, ka tie, kas iesniegs darbus un norādīs, ka vēlas saņemt īpašu žūrijas komentāru par savu darbu, tādu arī saņems. Turklāt katrs konkursa dalībnieks varēs piedalīties arī pavasarī gaidāmajā konferencē.

Latvijas Dizaina gada balva ir nacionālas nozīmes apbalvojums dizainā, kura mērķis ir apzināt, izvērtēt un arī starptautiskā mērogā popularizēt Latvijas dizaineru izcilāko sniegumu, sekmēt Latvijā radītā dizaina pielietojumu un Latvijas dizaina nozares attīstību, saikni ar citām nozarēm un izaugsmi ilgtermiņā. Balva iedibināta un tiek pasniegta kopš 2017.gada.

Nacionālas nozīmes apbalvojuma "Latvijas Dizaina gada balva" iniciators ir KM un organizators ir Latvijas Dizaineru savienība.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.