Menu
 

Foto, video: Tiešsaistē pieejams Latvijas Radio kora koncerts "Pareizticīgo Ziemassvētki"

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto – Valters Pelns, video – “Lielais dzintars” Foto – Valters Pelns, video – “Lielais dzintars”

Aizvadītajā sestdienā, 9.janvārī, tiešraidē no Liepājas koncertzāles "Lielais dzintars" programmā, kas veltīta pareizticīgo baznīcas Ziemassvētkiem, klausītājiem tika piedāvāta iespēja piedzīvot iespaidīgos un pārlaicīgos krievu sakrālās mūzikas skaņdarbus. Latvijas Radio kora, diriģenta Sigvarda Kļavas un tēva Vasīlija atskaņotā programma "Pareizticīgo Ziemassvētki" vēl nedēļu skatāma koncertzāles "Lielais Dzintars" "Youtube" profilā.

Liepājas koncertzāles sabiedrisko attiecību vadītāja Elizabete Hartmane pavēstīja, ka koncerta tiešraidei "Lielā dzintara" sociālo tīklu profilos kopskaitā bija pieslēgušies aptuveni 3000 skatītāju no Latvijas, Lielbritānijas, Vācijas, Lietuvas, Kanādas, Krievijas, Amerikas Savienotajām valstīm, Norvēģijas, Francijas un Armēnijas. Latvijas Reģionu televīzijas kanālā “ReTV” koncerts sasniedzis 22 tūkstošus lielu skatītāju auditoriju.

Koncertprogramma veidota kā trīssavienība no trīs dižu komponistu – Sergeja Rahmaņinova, Georgija Sviridova un Aleksandra Grečaņinova – skaņdarbiem, ko papildināja tēva Vasīlija krievu vecticībnieku senie baznīcas dziedājumi.

Programmu papildināja režisora un videomākslinieka Roberta Rubīna veidots videodarbs, kura radīšanā mākslinieks izmantojis Bizantijas laika ikonas. Video darbs tapis pēc ekspedīcijas uz pareizticīgo baznīcai piederošo Ajonoru jeb Atonas pussalu Grieķijā, kur atrodas vairāk nekā 20 klosteri un dzīvo aptuveni 2000 mūku.

Multimediji

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.