Menu
 

Gaidāma vēsturnieces lekcija par slavenākajiem mīlas stāstiem Jūrmalā pagājušā gadsimta sākumā

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto no Jūrmalas pilsētas muzeja krājuma Foto no Jūrmalas pilsētas muzeja krājuma

11.februārī plkst.17.00 gaidāma vēsturnieces Ingas Sarmas lekcija "Mīla kūrortā", kas notiks tiešsaistē Aspazijas mājas "Facebook" lapā.

"Nav statistikas datu, cik pāriem viegls flirts Jūrmalas balto smilšu pludmalē vai Horna koncertdārzā beidzies ar mūžīgas mīlas solījumu, bet karstas jūtas Jūrmalā ir plaukušas visos laikos. Vēsturniece Inga Sarma savā lekcijā pievērsīsies slavenākajiem mīlas stāstiem, kuri kūrortā aizsākušies pagājušā gadsimta sākumā un 20.–30.gados," informē Aspazijas mājas izglītojošā darba vadītāja Signe Cīrule.

Tikai daži no pāriem, kuri daudziem likuši kult mēles: turīgais būvuzņēmējs un arhitekts Kristaps Morbergs un par viņu 17 gadus jaunākā baltvāciete Auguste Luīze Morberga; dramaturgs Rūdolfs Blaumanis un viņa drauga dzejnieka Viktora fon Andrejanova sieva Marija fon Andrejanova; literatūrzinātnieks Antons Birkerts un viņa sekretāre Elza Bite.

"Es runāšu par tā laika zināmākajiem pāriem, jo kuru gan interesēs, kā Jānis mīlēja Mildu. Lai gan ir arī ļoti interesanti mīlas stāsti, kur iesaistītās personas nebija visiem labi zināmas. Par tiem arī mazliet," sola I.Sarma. Vēsturniece atzīst, ka 19.gs beigas un 20 gs. pirmā puse bija jūtu izpausmēm daudz piemērotāks laiks: "Mūsdienās cilvēki ir piemirsuši romantiku. Kontaktējas izmantojot tehnoloģijas. Agrāk dāmai sūtīja vēstules uz iesmaržināta papīra. Tagad ir e-pasts. Agrāk savstarpējās attiecībās bija noslēpums. Tas piedeva garšu, radīja satraukumu, lielu saviļņojumu. Lai parādītu savas jūtas, pat tikai simpātijas, bija vajadzīgs laiks un izdoma. Tagad viss ir vienkāršojies. Attiecību kultūrā ir ļoti daudz zaudēts."

Vēsturniece, Mg. hist., Mg. phil. Inga Sarma ir jūrmalniece, mācījusies Jūrmalas 1.vidusskolā, kopš 1981.gada ir Jūrmalas pilsētas muzeja vēsturniece. I.Sarma ir vairāku grāmatu un publikāciju autore, Jūrmalas pilsētas muzeja pastāvīgo vēstures ekspozīciju "Rīgas Jūrmalas un Ķemeru kūrortu vēsture" un "Bērns kūrortā" autore, vēsta S.Cīrule.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.