Menu
 

Vijolniece Kristīne Balanas Siguldas koncertzālē "Baltais flīģelis" uzņēmusi videoklipu

  • Autors:  Apriņķis.lv
Ekrānuzņēmums no youtube.com Ekrānuzņēmums no youtube.com

Pērnā gada nogalē, laikā, kad pasaulē esošā situācija kultūras iestādēm lika pievērt durvis apmeklētājiem, Siguldas koncertzāle “Baltais flīģelis” tās atvēra unikālu kadru filmēšanai vijolnieces Kristīnes Balanas videoklipam “Ad Astra”, ievērojot visus valstī noteiktos ierobežojumus, informē Siguldas novada pašvaldībā.

Koncertzāle “Baltais flīģelis” izvēlēta kā viena no video filmēšanas vietām, pateicoties zāles apļveida (amfiteātra) formai un skatuvei, lai veiksmīgi īstenotu 3D video efektu veidošanu, kā arī skatuvei bija jābūt pietiekami lielai, lai uz tās ietilptu vijolnieces kleita, kas pagatavota no 176 metru gara auduma. Vijolnieces pārstāvji atzīmē, ka māksliniece Kristīne Balanas katru audiovizuālo veikumu pasniedz ar savu autentisko stilu, kas atspoguļo klasisko mūziku jaunā, šim laikmetam atbilstošā veidolā.

Par video vēstījumu un esošā brīža situāciju pārdomās dalās pati vijolniece: “Esmu pateicīga, ka šajos grūtajos laikos man bija iespēja turpināt muzicēt attālināti. Tomēr šis sapnis par alternatīvo pasauli, iespēju izmukt no šī brīža vientuļajām pilsētām, mūsu klusās pasaules mani iedvesmoja. Es iztēlojos planētu, jaunu Visumu, kurš tika radīts tikai un vienīgi no mīlestības pret mūziku, tās skaistumu un maģiju. “Ad astra” ir neliels ieskats šajā fantāzijā – fantāzijā, kura diemžēl nav “imūna” pret realitāti, kura cenšas iemiesoties neaicināta. Šajā mūzikas video man tiek atvēlēts tikai tik vien laika, lai paspētu pabeigt skaņdarbu, pirms viss ir izzudis, un mēs atkal atgriežamies šeit, realitātē, gaidot visa un mīļoto atgriešanos mūsu dzīvē.”

Vijolniece Kristīne Balanas, kuru britu laikraksts “The Times” dēvējis par “šokējoši virtuozu” mūziķi un starptautiskais laikraksts “The Strad” raksturojis kā “mežonīgu, bezbailīgu un dramatisku”, 2018. gadā saņēmusi Lielo mūzikas balvu kā Latvijas gada labākā jaunā māksliniece, kā arī Jauno talantu izcilības fonda balvu no Spānijas karalienes Sofijas. K.Balanas ir spēlējusi kā soliste ar pasaules prestižākajiem orķestriem, tajā skaitā ar Londonas Filharmonisko orķestri, Bavārijas Radio simfonisko orķestri, Parīzes kamerorķestri, kā arī ir koncertējusi Berlīnes filharmonijā, Sautbenkas Mākslas centrā Londonā un Kārnegija zālē Ņujorkā, norāda pašvaldībā.

Multimediji

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.