Menu
 

NKC portālā "Filmas.lv" skatāma aktiera Jāņa Paukštello 70.dzimšanas dienai veltīta spēlfilmu kolekcija

  • Autors:  LETA
Foto - arhīvs Foto - arhīvs

Nacionālā kino centra (NKC) portālā "Filmas.lv" no šodienas būs skatāma jauna sešu spēlfilmu kolekcija, kas veltīta aktiera Jāņa Paukštello 70.dzimšanas dienai, informēja NKC pārstāve Kristīne Matīsa.

NKC pārstāve pavēstīja, ka Paukštello pirmā parādīšanās uz ekrāna ir epizodiska loma "Raibais" 1973.gada filmā "Pilsētas atslēgas", bet jau otrā kinoloma padarīja aktieri slavenu visā Latvijā un uz ilgiem gadiem - Arvīds Lasmanis Jāņa Streiča 1975.gada sadzīves komēdijā "Mans draugs - nenopietns cilvēks" ir viena no Paukštello aktierdzīves virsotnēm. 

Matīsa atzīmēja, ka portāla "Filmas.lv" kolekcijā skatāmas vēl trīs Streiča spēlfilmas, kur katrā Paukštello nospēlējis atšķirīgu raksturu. 1983.gada drāmā "Svešās kaislības" viņam ir neliela, bet kolorīta loma - kaimiņš Ezeriņš, kurš karā zaudējis ne tikai vienu aci, bet arī sievu, paliekot viens ar trim mazām meitiņām.

NKC norādīja, ka vēl vienu galveno lomu režisors Streičs Paukštello piešķīris 1986.gada filmā "Aizaugušā grāvī viegli krist" - kolhoza partijas organizācijas sekretārs Vitolds ir naivs ideālists, kurš no sirds cīnās par to, lai visi cilvēki dzīvotu labāk, tomēr izrādās bezspēcīgs padomju stagnējošajā un groteskajā realitātē. Filma digitalizēta speciāli šai kolekcijai no 35 milimetru kinolentēm, Latvijas Nacionālā arhīva Latvijas Valsts Kinofotofonodokumentu arhīvam strādājot ar jaunajām kino digitalizācijas iekārtām, kas iegādātas Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) projektā "Kultūras mantojuma satura digitalizācija. II kārta".

Matīsa vērsa uzmanību, ka vēl viena Paukštello kinoloma režisora Streiča filmā - Boņuka tēvs Aleksandrs Paulāns 1991.gada filmā "Cilvēka bērns". Lielas ģimenes tēvu Paukštello nospēlējis arī režisora Vara Braslas 1993.gada spēlfilmā "Ziemassvētku jampadracis", kur viņš ir nabadzīgs mūzikas skolotājs Valdemārs un aprūpē piecus bērnus muzikālajā Cīrulīšu ģimenē.

Portālā ievietoto kolekciju noslēdz filma, kas skatītājiem pieejama tikai nedēļu, - Paukštello pagaidām jaunākā kinoloma, visenerģiskākais un arī bezkaunīgākais no pensionāriem režisoru Māra Putniņa un Jāņa Cimmermaņa 2014.gada komēdijā "Džimlai-rūdi-rallallā!".

Visas filmas, kas apkopotas kolekcijā "Aktieris Jānis Paukštello", no šodienas var bez maksas skatīties NKC portālā "Filmas.lv" dažādu ierīču ekrānos un visā Latvijas teritorijā, kur vien pieejams internets.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.