Menu
 

Ar Cimzes balvu šogad godinās divus izcilus mākslas un mūzikas jomu pedagogus

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - LNKC Foto - LNKC

Latvijas Nacionālā kultūras centra (LNKC) iedibināto Cimzes balvu izcilākajiem kultūrizglītības jomas skolotājiem šogad saņems Salacgrīvas Mākslas skolas direktors, ilggadējs skolotājs Imants Klīdzējs un Staņislava Broka Daugavpils Mūzikas vidusskolas klarnetes un saksofona spēles skolotājs Staņislavs Gribusts.

Tradicionālā balvas pasniegšanas ceremonija, klātesot publikai, šogad izpaliks. Cimzes balvas laureātu godināšana reizē ar Kultūras ministrijas (KM) apbalvojuma saņēmēju – talantīgāko kultūrizglītības jomas jauniešu un viņu pedagogu – sveikšanu būs skatāma video formātā ar pirmizrādi 21. maijā KM un LNKC tīmekļvietnēs, kā arī LNKC sociālo tīklu kontos.

Imants Klīdzējs ir Salacgrīvas Mākslas skolas direktors, ilggadējs skolotājs un keramiķis ar 37 gadu pedagoģisko pieredzi. Personība, kas spēj aizraut ar idejām, iemācīt jaunajai paaudzei vienlaikus radošu un profesionālu attieksmi. Izcils pasākumu organizators – Salacgrīvā ik gadu tiek kurināts noborigama ceplis keramikas darbu apdedzināšanai, ir rīkots niedru skulptūru un smilšu skulptūru festivāls, meistarklases, lekcijas un ekskursijas.

Staņislava Broka Daugavpils Mūzikas vidusskolas klarnetes un saksofona spēles skolotājs Staņislavs Gribusts ir enerģisks un spilgts pedagogs. Viņa darbība cieši saistīta arī ar orķestriem, kuros bijis gan mūziķis, gan diriģents. Šobrīd rit jau 56. pedagoģiskā darba gads. Vairāk nekā 20 Staņislava Gribusta bijušo audzēkņu ir pedagogi mūzikas skolās un vidusskolās, kā arī darbojas profesionālajos orķestros.

Cimzes balvu iedibināja LNKC 2014. gadā ar mērķi godināt pedagogus par izcilu pedagoģisko darbību un nozīmīgu ieguldījumu kultūrizglītībā. Balva nosaukta pedagoga, tautas dziesmu vācēja, latviešu kora mūzikas pamatlicēja un profesionālās mūzikas izglītības aizsācēja Jāņa Cimzes (1814-1881) vārdā. Ik gadu tiek piešķirtas divas balvas. Cimzes balvas laureāti saņem goda diplomu, naudas balvu un greznu piemiņas velti – simbolisku ozolkoka rādāmkoku ar misiņa apkalumu.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.