Menu
 

Foto: Jūgendstila tērpu modes parāde

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto: Jūgendstila tērpu modes parāde Ingrīda Punka

Rīgas svētku ietvaros kultūras pilī "Ziemeļblāzma" pirmo reizi notika Jūgendstila tērpu modes parāde, kurā apmeklētāji varēja aplūkot ne vien krāšņus tērpus, bet arī jūgendstila rotas, cepures un citus aksesuārus.

Modeļu lomā iejutās sabiedrībā zināmas dāmas: dziedātājas Ieva Akuratere, Elīna Šimkus, Inga Šļubovska-Kancēviča, Lorija Cinkus, aktrises Mirdza Martinsone, Ērika Eglija, Inga Aizbalte, sportiste Jeļena Prokopčuka u.c.

Pasākumā tika izrādīta 100 tērpu kolekcija, kas iekļāva trīs apakškolekcijas. 25 jūgendstila tērpus radīja modes zīmols "Mayra", 25–50 jūgendstila tērpus – amatieršuvējas, vairāki jūgendstila tērpi bija no Lūznavas muižas un Limbažu novadpētniecības muzeja  krājumiem. Tāpat uz pasākumu bija ieradušās modes mākslinieces no Krievijas un Ukrainas, pavēstīja Jūgendstila modes skates organizatore un tērpu zīmola "Mayra" īpašniece Maira Miķelsone.

"Mums ir jāatgādina gan sev pašiem, gan pasākuma viesiem, ka vērtības, ko Jūgendstila tērpu parādē piedāvā, ir pārlaicīgas un tik ļoti iederīgas šodienā. Latvijai un Rīgai ir, ar ko lepoties, gan savā vēsturē, gan mūsdienās. Mūsu pasākuma mērķis – popularizēt Rīgas pilsētu, tās stilu un gaumi tērpos un noskaņā," pauda M. Miķelsone.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.