Menu
 

Pabeigti animācijas darbi jaunajai filmai par suņumeiteni Loti

  • Autors:  Apriņķis.lv
Pabeigti animācijas darbi jaunajai filmai par suņumeiteni Loti publicitātes

Latvijas un Igaunijas studiju sadarbībā top jau trešā pilnmetrāžas animācijas filma par suņumeiteni Loti. Jaunajā filmā “Lote un pazudušie pūķi” aizraujošos piedzīvojumos Lote dosies kopā ar savu mazo māsiņu Rozīti. Nacionālajā Kino centrā vēsta, ka Latvijā filma tiks demonstrēta no 4. janvāra.

Izgudrotāju ciemā ierodas zinātnieki Kārlis Jenots un Viktors Vīķis. Viņi piedalīsies sacensībās, lai noskaidrotu, kurš savāks vairāk senu tautasdziesmu. Abu lielākais sapnis ir ierakstīt, kā dzied mītiskais ugunsspļāvējs pūķis. To padzirdējušas, Lote un viņas mazā māšele Rozīte pošas ceļā, un piedzīvojumi var sākties...

Filmu studijas “Rija” producents Vilnis Kalnaellis atklāj, ka galvenie darbi ir pabeigti – Latvijas talantīgie mākslinieki kopā ar Igaunijas studijas "Eesti Joonisfilm" animatoriem ir uzzīmējuši filmu. Tuvākajā laikā trešā Lotes filma tiks ieskaņota, par filmas dialogiem ir atbildīgi Andris Akmentiņš un dziesmu autors Renārs Kaupers, par skaņas kvalitāti rūpēsies Andris Barons. Igaunijas un Latvijas kopražojuma filmas "Lote un pazudušie pūķi" režisori ir Lotes senie paziņas Janno Poldmā un Heiki Ernits, scenārijs tapis kopā ar populāro bērnu rakstnieku Andrusu Kivirehku.

Kā uzsver producents, studiju "Rija" un "Eesti Joonisfilm" veiksmīgas sadarbības rezultātā top jau trešā pilnmetrāžas animācijas filma – pirmās divas ir "Lote no Izgudrotāju ciema" (2006) un "Lote un Mēness akmens noslēpums" (2011). Suņumeitenei Lotei šogad aprit 15 gadi, un viņa pozitīvi iedvesmo bērnus un viņu vecākus ne tikai Latvijā un Igaunijā, bet arī vēl vairāk nekā 40 valstīs. Piemēram, Francijā pašlaik 37 lielās un mazās pilsētās (Parīzē, Nicā un citur) ar panākumiem jau atkārtoti izrādīta pirmā filma "Lote no Izgudrotāju ciema", un filmas izplatītāji plāno, ka aptverto pilsētu skaits pārsniegs simtu.

Filmu "Lote un pazudušie pūķi" kinoteātros visā Latvijā demonstrēs no 4. janvāra. Filmu finansē Igaunijas Filmu institūts, Nacionālais Kino centrs, "MEDIA", "Shortcut", "Estonian Public Broadcasting".
Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.