Menu
 

Septembrī daudzviet Pierīgā demonstrēs simtgades filmu "Bille" Apriņķis.lv

  • Autors:  Apriņķis.lv
Septembrī daudzviet Pierīgā demonstrēs simtgades filmu "Bille" Jānis Deinats

Pēc vasaras brīvdienām kultūras namos visā Latvijā, arī Pierīgā, būs skatāma viena no Latvijas simtgades filmām – režisores Ināras Kolmanes veidotā spēlfilma “Bille”, kas iekļuvusi 2018. gada pirmā pusgada Latvijas apmeklētāko filmu desmitniekā un kuru noskatījušies jau vairāk nekā 40 tūkstoši skatītāju.

Nacionālais Kino centrs atgādina, ka filmas uzburtā “ulmaņlaiku” sajūta skatītājus ieved 30. gadu Latvijā. Filmēšana norisinājās gan Rīgā – autentiskajā rakstnieces Vizmas Belševicas bērnības mājā Vārnu ielā, Vecrīgā, Sarkandaugavā un Maskavas forštatē –, gan Tērvetē, Tukuma apkaimē, Baldonē, Gulbenē un citur.

Filma tapusi pēc rakstnieces un dzejnieces Vizmas Belševicas daļēji autobiogrāfiskā romāna “Bille”. Mazā septiņgadniece Bille ir cīnītāja. Stingri audzinātai, viņai ik dienu sevi jāpierāda un jāapliecina, taču vairāk par visu Bille ilgojas pēc vecāku mīlestības un atzinības.  Par spīti grūtajai ikdienai Bille nezaudē dzīvesprieku. Kopā ar draugiem viņa dodas meklēt sapņu zemi Leiputriju, izpriecājas gadatirgū un uzsāk mācības pirmajā klasē.

Titullomu filmā atveido Rūta Kronberga, Billes mammas lomā iejutusies Elīna Vāne, savukārt tēvu spēlē Artūrs Skrastiņš. Vecmāmiņas lomu atveido Lolita Cauka. Filmā piedalās arī citi pazīstami latviešu aktieri – Lilita Ozoliņa, Gundars Āboliņš, Guna Zariņa, Pēteris Liepiņš, Vilis Daudziņš, Maija Doveika, Ilze Vazdika, Dace Makovska, Dace Bonāte, Agris Māsēns, Leons Krivāns un citi.

Pierīgā “Bille” būs skatāma 1. septembrī Babītes novada "Vietvalžos", 2. un 5. septembrī Katlakalnā, 3. septembrī Vangažos, 7. septembrī Carnikavā, 7. un 8. septembrī Ķekavā, 9. septembrī Baložos, 13. septembrī Ropažos, 14. septembrī Piņķos un 25. septembrī Ādažos.

Multimediji

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.