Menu
 

Dzintaru koncertzālē norisināsies septītais "Jūrmalas festivāls"

  • Autors:  Apriņķis.lv
Publicitātes foto Publicitātes foto

No 27. līdz 31.jūlijam ar pieciem krāšņiem koncertiem Dzintaru koncertzālē klātienē norisināsies septītais “Jūrmalas festivāls”. Festivāla goda mākslinieks operdziedātājs Aleksandrs Antoņenko kopā ar Latvijā un pasaulē atzītiem māksliniekiem Raimondu Paulu, Kseniju Sidorovu, Ivetu Apkalni, Zandu Švēdi, Intaru Busuli, Laimu Vaikuli, Daumantu Kalniņu, Dināru Rudāni, Latvijas Radio bigbendu, “Sinfonietta Rīga”, Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri, diriģentiem Aināru Rubiķi un Andri Pogu, kā arī citiem māksliniekiem aicina uz grandiozāko vasaras muzikālo piedzīvojumu Dzintaru koncertzālē. Festivāla īpašais notikums – maestro Raimonda Paula 85 gadu jubilejas svinību koncerts!

27.jūlijā plkst.20.00 – "Jūrmalas festivāla" atklāšana. "Raimonds Pauls. 4.vilnis"

Kā informē Dzintaru koncertzāles pārstāvji, 2021.gada “Jūrmalas festivāls” tiks atklāts ar Raimonda Paula mūzikas programmu un krāšņu solistu parādi, kas būs veltīta maestro 85 gadu jubilejai. Klausītājiem būs iespēja vienā koncertā dzirdēt šībrīža izcilākos latviešu estrādes mūziķus – jaudīgos un daudzpusīgos dziedātājus Intaru Busuli, Daumantu Kalniņu, Zigfrīdu Muktupāvelu, maestro skatuves mūzas Laimu Vaikuli, Anci Krauzi, Dināru Rudāni, spēcīgās balss īpašnieces Aiju Vītoliņu, Agnesi Rakovsku, grupu “Credo”, Latvijas Radio bigbendu un citus māksliniekus.

29.jūlijā plkst.20.00 – "Jūrmalas festivāls". Aleksandrs Antoņenko, Zanda Švēde, LNSO, Andris Poga

Gustava Mālera monumentālo opusu “Dziesmu par zemi” Leonards Bernsteins dēvēja par Mālera izcilāko simfoniju. Apjomīgā apcere diviem solistiem un orķestriem sešās daļās par dzīves īsuma un mirstīguma nenovēršamību saviļņojošajā finālā aizved mūs pie mūžības vārtiem tā, kā to spēj vienīgi cilvēces dižākie mākslas sasniegumi. Šī izcilā skaņdarba solisti būs starptautiski atzītais latviešu mecosoprāns, Frankfurtes operas soliste Zanda Švēde un pasaulslavenais Latvijas tenors Aleksandrs Antoņenko, kurš izdziedājis vairāk nekā 30 lomas pasaules prestižākajos operteātros. Pie Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra diriģenta pults stāsies tā galvenais diriģents Andris Poga, vēsta koncertzāles pārstāvji.

30.jūlijā plkst.7.00 – "Jūrmalas festivāls". Saullēkta koncerts Dzintaru pludmalē

Par tradīciju “Jūrmalas festivālā” kļuvis pasaulslavenās ērģelnieces Ivetas Apkalnas saullēkta koncerts jūras krastā. Neparastais notikums divus gadus pēc kārtas Dzintaru pludmalē pulcēja simtiem klausītāju un sarūpēja neizmirstamu mūzikas klausīšanās pieredzi, dabas skaņām saplūstot ar karaliskajām ērģeļu stabulēm un Ivetas Apkalnas brīnišķīgo ērģeļspēli. Šajā koncertā saules pielietajā Dzintaru pludmalē izskanēs Johana Sebastiāna Baha mūzikas majestātiskais pārlaicīgums un amerikāņu minimālista Filipa Glāsa skaņdarbi, kuros pulsē dzīvības enerģija un laika bezgalīgums. Ieeja koncertā bez maksas, norāda koncertzāles pārstāvji.

Hamburgas Elbas Filharmonijas Goda ērģelniece Iveta Apkalna ir slavena ar to, ka ar savu personību spējusi paplašināt ērgeļmūzikas horizontus. To pierāda arī saņemtās balvas – Iveta ir pirmā godalgotā ērģelniece, kas saņēmusi “Grammy” analogu klasiskajā mūzikā, prestižo “ECHO Klassik” kā labākā atskaņotājmāksliniece, tāpat viņas kontā ir sadarbības ar mūslaiku izcilākajiem komponistiem, diriģentiem un jau 15 izdoti albumi CD un DVD formātos.

30.jūlijā plkst.20.00 – "Jūrmalas festivāls". Ksenijas Sidorovas solokoncerts

Dzintaru koncertzāles atjaunotajā vēsturiskajā mazajā zālē uz solokoncertu aicinās publikas iemīļotā un starptautiski atzītā akordeoniste Ksenija Sidorova. Par “akordeona princesi” dēvētā mūziķe ar savu meistarību un personības šarmu ir kļuvusi par šā instrumenta vēstnesi pasaulē. Viņas izpildījums sniedzas pāri žanra robežām un ar atzinību tiek uzņemts pasaules ievērojamākajās koncertzālēs. “Jūrmalas festivālā” virtuozā akordeoniste priecēs klausītājus ar skaņdarbiem no savu iemīļotāko komponistu daiļrades, vēsta koncertzāles pārstāvji.

31.jūlijā plkst.20.00 – "Jūrmalas festivāls". "Dzimuši Latvijā"

Turpinot Latvijas simtgadē iedibināto tradīciju, “Jūrmalas festivālā” būs iespēja tikties ar izciliem Latvijā dzimušiem mūziķiem, kuri ieguvuši plašu starptautisku atzinību – pasaulslaveno tenoru Aleksandru Antoņenko, akordeonisti Kseniju Sidorovu, operdziedātāju Lauru Grecku, vijolnieku Daniilu Bulajevu, pianisti Agnesi Egliņu un sitaminstrumentālistu Guntaru Freibergu. Viņiem uz Dzintaru koncertzāles lielās skatuves pievienosies jaunie Latvijas talanti un Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris, norāda koncertzāles pārstāvji. Koncerta diriģents – starptautiski atzītais Berlīnes Komiskās operas muzikālais vadītājs Ainārs Rubiķis.

“Jūrmalas festivāla” koncertu apmeklētājiem būs jāuzrāda sadarbspējīgs vakcinācijas vai Covid-19 izslimošanas sertifikāts, kā arī personu apliecinošs dokuments. Noteikumi attiecas arī uz bērniem. Plašāka informācija www.dzintarukoncertzale.lv.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.