Menu
 

Latvijas Nacionālā opera un balets septembrī un oktobrī izrādīs četrus jauniestudējumus

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - www.facebook.com/LatvijasNacionalaOperaunBalets Foto - www.facebook.com/LatvijasNacionalaOperaunBalets

Latvijas Nacionālā opera un balets (LNOB) izziņo 2021./2022.gada sezonas pirmo divu mēnešu repertuāru. Biļešu tirdzniecība uz izrādēm un koncertiem septembrī un oktobrī sākas 2.jūlijā.

Jaunā sezona tiks atklāta 10.septembrī, kad pirmizrādi piedzīvos horeogrāfa Kšištofa Pastora balets "Drakula" ar Voiceha Kilara mūziku. Krāšņais, neoklasiskais balets tapis pēc Brema Stokera pasaulslavenā romāna motīviem, informē LNOB pārstāvji.

26.septembrī pirmizrāde gaidāma Džuzepes Verdi operai "Simons Bokanegra". Šī darba pirmiestudējums Latvijas Nacionālajā operā tapis saskaņā ar Stīvena Lolesa oriģinālrežijas konceptu, tā scenogrāfs un kostīmu mākslinieks ir Leslijs Traverss. Jauniestudējuma muzikālais vadītājs - Normunds Vaicis.

Savukārt 30.septembrī Jaunajā zālē paredzēta pirmizrāde baleta viencēlieniem "Divi metri". Šis jaunuzvedums ir horeogrāfu Elzas Leimanes, Antona Freimana un Aivara Leimaņa vienlaikus gan nopietna, gan humora pilna reakcija uz baleta mākslinieka iekšējiem pārdzīvojumiem pandēmijas laikā.

30.oktobrī priekškars pirmo reizi vērsies Džoakīno Rosīni operas "Pelnrušķīte" jauniestudējumam, kura režiju, horeogrāfiju, scenogrāfiju un kostīmus veidojis radošais duets "Barbe & Doucet". Jauniestudējuma muzikālais vadītājs ir Pēters Halāss. "Pelnrušķīte" Latvijā iestudēta pirmo reizi.

Jauniestudējumu "Drakula", "Simons Bokanegra" un "Pelnrušķīte" pirmizrādes ir iekļautas Rīgas Operas festivāla 2021.gada programmā. Septembrī un oktobrī skatītājus priecēs arī iepriekšējās sezonās tapuši iestudējumi, kā arī divi kamermūzikas koncerti, vēsta LNOB pārstāvji.

Atbilstoši valstī noteiktajiem ierobežojumiem Latvijas Nacionālā operas un balets piedāvā apmeklēt pasākumus divos drošības līmeņos:

  • bez maskām – pasākumu iespējams apmeklēt tikai personām, kuras veikušas pilnu vakcinācijas kursu vai pārslimojušas Covid-19, uzrādot derīgu Covid-19 sertifikātu. Pasākuma laikā sejas maskas nav nepieciešamas un netiek ievērota distance;
  • ar maskām – pasākumu iespējams apmeklēt personām, uzrādot negatīvu Covid-19 testu, vai personām, kuras veikušas pilnu vakcinācijas kursu vai pārslimojušas Covid-19, uzrādot derīgu Covid-19 sertifikātu. Pasākumā laikā jālieto sejas maskas un jāievēro divu metru distance.

Informācija par katra pasākuma drošības līmeni atrodama operas tīmekļvietnes sadaļā "Kalendārs", norāda LNOB pārstāvji. Biļetes var iegādāties LNOB un "Biļešu paradīzes" kasēs, kā arī vietnē www.bilesuparadize.lv.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.