Menu
 

Jūrmalas festivāla ietvaros starptautiski atzītie un jaunie mūziķi tiksies koncertā "Dzimuši Latvijā"

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto – Kaspars Balamovskis Foto – Kaspars Balamovskis

No 27. līdz 31. jūlijam ar pieciem krāšņiem koncertiem Dzintaru koncertzālē klātienē norisināsies septītais “Jūrmalas festivāls”. Turpinot tradīciju, 31. jūlijā plkst. 20.00 festivālā būs iespēja tikties ar izciliem Latvijā dzimušiem mūziķiem, kuri ieguvuši plašu starptautisku atzinību. Viņiem uz Dzintaru koncertzāles lielās skatuves pievienosies jaunie Latvijas talanti un Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris. Koncerta diriģents – starptautiski atzītais Berlīnes Komiskās operas muzikālais vadītājs Ainārs Rubiķis.

Kā informēja Dzintaru koncertzāles pārstāvis Mārtiņš Pučka, koncertā uz vienas skatuves satiksies dažādu paaudžu mūziķi, Latvijā dzimušie mūzikas spīdekļi – gan strauji plaukstošie jaunie talanti, gan Latvijas koncertdzīves redzamākie mākslinieki, gan latviešu mūziķi ar starptautisku slavu, kuru uzstāšanās dzimtenē vienmēr ir gaidīts notikums.

Solistu pulkā būs par akordeona princesi dēvētā Ksenija Sidorova, starptautisko konkursu laureāts, virtuozais vijolnieks Daniils Bulajevs, pasaulslavenais operdziedātājs Aleksandrs Antoņenko un operas soliste Laura Grecka, izcilais sitaminstrumentu spēles virtuozs Guntars Freibergs, kā arī spilgtā un daudzpusīgā pianiste Agnese Egliņa.

Klausītājiem būs iespēja dzirdēt pavisam jaunos talantus, Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolas audzēkņus – čellistu Maksimu Skibicku, kurš atskaņos pirmo daļu no Dmitrija Šostakoviča Pirmā čella koncerta un klarnetisti Annu Kubecku,  kuras izpildījumā dzirdēsim Karla Marijas fon Vēbera “Concertino” klarnetei un orķestrim. Viņi uzstāsies arī kopīgos duetos ar pieredzējušajiem mūziķiem.

Programmā skanēs svinīgā Ādolfa Skultes “Uvertīra”, Imanta Kalniņa Sestās simfonijas trešā daļa, kurā dejiski pulsē kalniņiskais skaistums, Džordža Gēršvina dzirkstošā uvertīra mūziklam “Crazy girl”, stihiski enerģiskā pirmā daļa no Kārļa Lāča Klavierkoncerta Agneses Egliņas izpildījumā,  smeldzes un temperamenta pilnā Mečislava Veinberga “Rapsodija par Moldāvu tēmām”, ko atskaņos Daniils Bulajevs. Dzirdēsim arī ritmiski uzlādēto otro daļu no Emanuela Sēžurnē Koncerta marimbai Guntara Freiberga sniegumā, kā arī Astora Pjacollas un Manuela de Faljas skaņdarbus un skaistākos dziedājumus no Žorža Bizē un Rudžero Leonkavallo operām.

“Jūrmalas festivāla” koncertu apmeklētājiem būs jāuzrāda sadarbspējīgu vakcinācijas vai Covid-19 izslimošanas sertifikātu, kā arī personu apliecinošu dokumentu. Noteikumi attiecas arī uz bērniem.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.