Menu
 

Baltvilka balva rakstniecībā piešķirta dzejniekam Martam Pujātam par dzejoļu krājumu "Ej nu ej"

  • Autors:  LETA
Ilustrācija - janisroze.lv Ilustrācija - janisroze.lv

Jāņa Baltvilka balva rakstniecībā šogad piešķirta dzejniekam Martam Pujātam par dzejoļu krājumu "Ej nu ej", kuru ilustrējusi Lāsma Pujāte un izdevusi izdevniecība "Liels un mazs", informēja balvas projekta vadītāja Silvija Tretjakova.

Suminot spožākos bērnu literatūras autorus un māksliniekus, Jāņa Baltvilka balvas šodien tika pasniegtas 17.reizi īpašā ceremonijā Latvijas Universitātes (LU) Botāniskajā dārzā, vienlaikus atzīmējot rakstnieka dzimšanas dienu.

Kā labākais bērnu un jauniešu grāmatu mākslinieks godināts Reinis Pētersons par ilustrācijām Ineses Zanderes garstāstam "Puika ar suni. Otrā burtnīca. Bunkurs", Anti Sāra garstāstam "Perts sprukās", kā arī Daniila Harmsa dzejoļu krājumam "Ļoti briesmīgs notikums", kas izdots apgādā "Liels un mazs".

AS "Latvijas valsts meži" (LVM) balva "Jaunaudze" par debiju bērnu literatūrā un grāmatu mākslā pasniegta Kitijai Rolei par ilustrācijām Lienes Bērziņas literārajai pasakai "Ķiverēns", kas izdota izdevniecībā "Be the Bear". Savukārt Jāņa Baltvilka balvas starptautiskās laureātes ir franču rakstniece Delfīne de Vigāna un tulkotāja Inta Šmite par romānu "No un es", kas izdots "Jāņa Rozes apgādā".

Laureāti saņēma mākslinieces Ineses Brants veidoto balvu - porcelāna "Baltā Vilka" laiviņu - un naudas prēmiju, kā arī iespēju vienu mēnesi dzīvot un strādāt Starptautiskajā Rakstnieku un tulkotāju mājā. Arī LVM balvas "Jaunaudze" laureāts saņēma balto porcelāna vilciņu un naudas prēmiju, kuras mērķis ir veicināt izaugsmi.

Sadarbībā ar portālu "Delfi" ikvienam bija iespēja atbalstīt savu mīļāko autoru vai mākslinieku no Baltvilka balvas nominantu vidus un piedalīties lasītāju balsojumā. Par balsojuma līderi un "Delfi" simpātijas balvas ieguvēju kļuva Līva Vecvagare par grāmatu "Mārtiņš Datortārpiņš", kas izdota apgādā "Zvaigzne ABC".

Ceremonijā tika sveikti ne tikai laureāti, bet arī visi 2021.gada Baltvilka balvas nominanti - Ērika Bērziņa, Inese Paklone, Dzintars Tilaks, Juris Zvirgzdiņš, Inga Žolude, Pujāte, Vivianna Maria Stanislavska, Mārtiņš Zutis, Anita Rupeika un Līva Vecvagare.

Savukārt ceremonijā muzikālu pirmatskaņojumu piedzīvoja speciāli šim notikumam radītas solodziesmas ar Baltvilka dzeju. Dziesmu komponiste ir Madara Pētersone, tās izpildīja mecosoprāns Zane Rozenfelde un akordeonists Māris Rozenfelds. Apbalvošanas ceremonijas "Planēta grāmata" dramaturģiju un norisi vadīja Ance Strazda un Klāvs Mellis.

Šogad balvas žūrijā darbojās literatūrzinātniece Ilze Stikāne, literatūrzinātniece un skolotāja Lita Silova, mākslas vēsturniece un kritiķe Aiga Dzalbe, mākslas kritiķe Ieva Lejasmeijere, kā arī sabiedrības pārstāvji - režisors Kārlis Krūmiņš un bērnu vokālās grupas "Knīpas un Knauķi" vadītāja Sanita Sējāne.

Par balvas norisi rūpējās un to kopīgi organizēja Latvijas Bērnu un jaunatnes literatūras padome (LBJLP) sadarbībā ar Kultūras ministriju, Starptautisko Rakstnieku un tulkotāju māju, LVM, Rīgas domi, Latvijas Nacionālo bibliotēku un Francijas institūtu Latvijā.

Baltvilka balvu pasniedz kopš 2005.gada. Balvas uzdevumi ir veicināt bērnu literatūras attīstību Latvijā, tās starptautisko atpazīstamību, kā arī stiprināt grāmatu lasīšanas tradīcijas sabiedrībā. LBJLP kā Starptautiskās Bērnu un jaunatnes literatūras padomes Latvijas nodaļa turpina no laureātu vidus tālāk mērķtiecīgi izcelt un nominēt kandidātus prestižākajiem bērnu literatūras apbalvojumiem pasaulē - Hansa Kristiana Andersena balvai, Astridas Lindgrēnes piemiņas balvai un Starptautiskās Bērnu un jaunatnes literatūras padomes Goda sarakstam.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.