Menu
 

Festivālā "Baleta zvaigznes Jūrmalā" uzstāsies Anna Laudere un Valērija Kuzmiča

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - publicitātes Foto - publicitātes

1.augustā Dzintaru koncertzālē jau divdesmit pirmo reizi norisināsies starptautiskais festivāls "Baleta zvaigznes Jūrmalā". Šogad festivālā tiksies baleta personības no ārvalstīm un Latvijas, piedāvājot skatītājiem iespēju baudīt klasiskā baleta pērles, turklāt šoreiz arī tādus numurus, kuri ir mazāk ierasti koncertu formātos. Festivāla ārvalstu viesu vidū būs arī amerikāņu izcelsmes Tbilisi baleta vadošais solists Filips Fedulovs. Savukārt Latvijas Nacionālo baletu pārstāvēs Dejas balvas 2019-2020 laureāti Annija Kopštāle, Elza Leimane un Antons Freimans.

Skatītājus priecēs arī starptautisko konkursu laureāts Avetiks Karapetjans un Latvijas Nacionālā baleta trupa piedāvās apjomīgu fragmentu no baleta “Gulbju ezers”. Pēdējo divu gadu kontekstā neiztikt arī bez “sveicieniem” baletam pandēmijas laikā. Pateicoties festivāla ilggadējā vadītāja un dvēseles – Latvijas Nacionālā baleta mākslinieciskā vadītāja Aivara Leimaņa – aizrautībai un baleta mākslas mīlestībai, festivāls aug un pilnveidojas jau vairāk kā 20 gadu, sagādājot tradicionālos baleta svētkus Latvijas iedzīvotājiem un Jūrmalas viesiem.

Festivālā "Baleta zvaigznes Jūrmalā" gaidāma tikšanās arī ar divām izcilām Latvijas dejotājām – Hamburgas baleta teātra vadošo solisti Annu Lauderi un Gēteborgas dejas kompānijas dejotāju Valēriju Kuzmiču.

Annas Lauderes vārds komentārus neprasa, norāda Dzintaru koncertzāles sabiedrisko attiecību vadītājs Mārtiņš Pučka. Pēdējie gadi dejotājai nesuši augstus novērtējumus. 2019. gadā saņemta prestižā “Benois de la Danse” prēmija. Savukārt, 2020. gadā Annu Lauderi godinājām kā Izcilības balvas kultūrā saņēmēju. 2021. gadā izcilā balerīna iecelta par Triju Zvaigžņu ordeņa komandieri. Ordeni Anna Laudere saņēma individuālā ceremonijā 23. jūlijā.

Baleta festivālā Jūrmalā Anna Laudere duetā ar partneri Edvinu Revazovu dejos melno pas de deux no jau par klasiku kļuvušā 1978. gadā radītā Džona Noimaijera baleta “Kamēliju dāma”. Otrs programmā iekļautais fragments būs no 2020. gada koronovīrusa laika baleta “Ghost Light”. Hamburgas balets bija viena no pirmajām trupām, kas pēc pandēmijas uzliesmojuma mazās grupās jau 2020. gada aprīļa beigās atsāka mēģinājumus. Izrāde ir nepieciešamības radīts radošuma vingrinājums horeogrāfam un visiem 60 trupas dejotājiem. Nosaukums “Ghost Light” (“Spoku gaisma”) nāk no amerikāņu teātra tradīcijas, kur skatuves centrā pēc mēģinājuma vai izrādes novieto iedegtu lampu kā zīmi tam, ka neviens šobrīd nedrīkst izmantot skatuvi. Spoku gaisma dega visu nakti, līdz skatuve atkal atdzīvojās.

Dejotājas Valērijas Kuzmičas vārds Latvijā pagaidām zināms mazāk, jo šī būs dejotājas debija mājās plašākas auditorijas priekšā pēc veiksmīgās starptautiskās karjeras uzsākšanas. Pēc Rīgas Horeogrāfijas vidusskolas absolvēšanas, Valērija Kuzmiča turpināja studijas Roterdamas dejas akadēmijā un kopš 2015. gada decembra ir dejotāja Gēteborgas operas dejas kompānijā (GöteborgsOperans Danskompani) Zviedrijā, kas ir lielākā laikmetīgās dejas trupā Ziemeļvalstīs un viena no vadošajām laikmetīgās dejas trupām pasaulē.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.