Menu
 

Septembrī Latvijas Nacionālais teātris jauno sezonu atsāks ar astoņiem iestudējumiem

  • Autors:  LETA
Foto - LETA Foto - LETA

Septembrī Latvijas Nacionālais teātris atsāks ar astoņiem iestudējumiem, preses konferencē pavēstīja Latvijas Nacionālā teātra direktors Jānis Vimba.

Ja pagājušā sezona, Vimbas ieskatā, bija izaicinoša un neviennozīmīga, tad nākamā sezonā ir jau "uzzīmēta", jo pie tās strādājusi mākslinieciskā padome. Vimba uzsvēra, ka komanda ir strādājusi tā, ka teātra direktora ieskatā, jaunā sezona ir sanākusi ļoti cieņpilna, paužot cerību, ka ieplānotais tiks īstenots.

Vimba atklāja, ka jauno sezonu teātris plāno sākt ar Viljama Šekspīra "Sapnis vasaras naktī", tāpat būs skatāma dramaturģes Lindas Rudenes darbs "Riests", ko iestudēs režisors Valters Sīlis.

Runājot par to, kādi režisori plāno strādāt teātra jaunajā sezonā, Vimba pavēstīja, ka tā būs aktrise-režisore Dita Lūriņa, kura veidos iestudējumu Lielajai zālē, bet teātrī strādās arī Ināra Slucka, Sīlis, Reinis Suhanovs un Vladislavs Nastavševs, Regnārs Vaivars un igauņu režisors Ivars Pullu. Tāpat teātrī turpinās darbu tie režisori, kuri strādāja jau iepriekšējā sezonā, proti, tie ir Elmārs Seņkovs, Mārtiņš Gūtmanis, Intars Rešetins un Edmunds Freibergs.

Jau 30.septembrī notiks Viljama Šekspīra lugas "Sapnis vasaras naktī" iestudējuma pirmizrāde ar publiku. Iestudējuma režisors ir Seņkovs. Savukārt 16.septembrī Lielajā zālē interesenti varēs noskatīties režisores Ditas Lūriņas iestudēto Frīdriha Šillera jaunības traģēdiju "Ferdinands un Luīze".

Savukārt 22.septembrī varēs noskatīties Sluckas iestudēto Garsona Kanina melodramatisko komēdiju "Dzimusi vakardien". Savukārt Aktieru zālē 10.septembrī interesenti varēs apmeklēt Sluckas iestudēto Harolda Pintera drāmu "Nodevība".

23.septembrī Freiberga režijā būs skatāma Stendāla romantiskā drāma "Sarkanais un melnais". Savukārt "LMT Jaunajā zālē" 14.septembrī Nastavševa režijā varēs noskatīties Kreiga Vernera psiholoģisko trilleri pēc Patrīcijas Haismitas romāna motīviem "Svešinieki vilcienā".

22.septembrī teātrī demonstrēs Lindas Rudenes dokumentālu izrādi "Riests" Valtera Sīļa režijā. Savukārt 30.septembrī varēs noskatīties Latvijas Kultūras akadēmijas studenta Mārtiņa Gūtmaņa režijas diplomdarbu "Persona", kas ir Ingmara Bergmana variācijas par cilvēka tēmu.

LNT kolektīvs šodien sanāca kopā, lai svinīgā sapulcē atklātu 103.sezonu un pasniegtu ceļojošās teātra balvas. Veltas Līnes ceļojošo balvu "Antas Klints gredzenu" par Matildes de la Molas lomu izrādē "Sarkanais un melnais" un Medmāsas Almas lomu izrādē "Persona" saņēma Madara Reijere.

Savukārt Elzas Radziņas kulonu par titullomu izrādē "Aukle" saņēma Lāsma Kugrēna. Kārļa Sebra gredzenu par Stendāla un citām lomām izrādē "Sarkanais un melnais" saņēma Voldemārs Šoriņš. Ieviņas un Kārlēna šķiltavas kā labākā jaunā aktrise saņēma Jana Ļisova, kura no šīs sezonas ir teātra štata aktrise.

Savukārt par 102.sezonas labāko iestudējumu uz lielās skatuves tika atdzīts Viljama Šekspīra "Sapnis vasaras naktī", kura režisors ir Elmārs Seņkovs. Pirmizrāde ar publiku gaidāma 30.septembrī. 102.sezonas labākā izrāde mazajos spēles laukumos bija Lindas Rudenes "Riests", kuras režisors bija Sīlis.

Tikmēr "Elektrum" specbalvu par labāko gaismas partitūru saņēma Oskars Pauliņš filmkoncertā "Īstā sālsmaize. Izlase". Savukārt nodarbinātākie aktieri, kas 102.sezonā piedalījušies visvairāk iestudējumu tapšanā ir Madara Reijere, Romāns Bargais, Raimonds Celms, Juris Hiršs, Kārlis Reijers un Igors Šelegovskis.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.