Menu
 

Kultūras ministrija izsludina atklātu konkursu uz Turaidas muzejrezervāta direktora amatu

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - arhīvs Foto - arhīvs

Kultūras ministrija (KM) izsludina atklātu konkursu uz īpaši aizsargājamā kultūras pieminekļa – Turaidas muzejrezervāta direktora amatu. Pretendenti pieteikumus aicināti ministrijā iesniegt līdz 31.augustam. Kā informēja KM, Turaidas muzejrezervāta direktora amats kļūs vakants pēc tās ilggadējās vadītājas Annas Jurkānes iesniegtā iesnieguma kultūras ministram par darba tiesisko attiecību izbeigšanu pēc pašas vēlēšanās.

Turaidas muzejrezervāta vadītāja galvenie darba pienākumi ir plānot, vadīt un koordinēt muzeja darbu, nodrošinot tā mērķu un uzdevumu izpildi, nodrošināt muzeja funkciju izpildi: krājuma, pētnieciskā un komunikācijas darba koordinētu īstenošanu, muzeja darbības un attīstības stratēģijas izstrādi un aktualizēšanu. Tāpat nodrošināt un atbildēt par regulāru Turaidas muzejrezervāta darbības izvērtēšanu, tā sagatavošanu akreditācijas procesam, kā arī muzeja darbības pārskata sagatavošanu, nodrošināt muzeja pieejamības un pakalpojumu kvalitātes pilnveidi, un nodrošināt muzeja finansiālo, juridisko un administratīvo darbību tās mērķu un uzdevumu īstenošanai atbilstoši normatīvo aktu prasībām.

Pretendentiem izvirzītās prasības: akadēmiskā vai profesionālā augstākā izglītība humanitārajās vai sociālajās zinātnēs, vismaz 2 gadu darba pieredze vadošā amatā kultūras institūcijā (iegūta pēdējo 5 gadu laikā), teicamas latviešu valodas un labas vismaz 2 svešvalodu (t.sk. angļu valodas) zināšanas (vismaz C1 līmenis valsts valodai, vismaz B1 līmenis mutvārdu saziņas prasmēs svešvalodās atbilstoši “Europass” valodu pases pašnovērtējuma tabulai, labas zināšanas un izpratne par muzeju darbību un funkcijām, orientācija uz rezultātu sasniegšanu, komandas vadīšanas prasmes, piemīt stratēģiskais redzējums un labas attiecību veidošanas un uzturēšanas prasmes.

Līdz ar citiem dokumentiem pretendentiem būs jāiesniedz un tiks izvērtēts Turaidas muzejrezervāta turpmākās darbības attīstības piedāvājums pieciem gadiem, kurā norādīti tā īstenošanas veidi un līdzekļi.

Iesniegtos pieteikumus Turaidas muzejrezervāta direktora amatam izvērtēs speciāli izveidota komisija, vēsta KM. Tās priekšsēdētāja pienākumus pilda KM valsts sekretāre Dace Vilsone, komisijas priekšsēdētāja vietnieka pienākumus – KM valsts sekretāres vietnieks kultūrpolitikas jautājumos Uldis Zariņš, komisijas locekļu pienākumus – Latvijas Muzeju padomes locekle, Latvijas Nacionālā vēstures muzeja Administratīvās nodaļas vadītāja Irina Zeibārte, un KM Arhīvu, bibliotēku un muzeju nodaļas vadītāja Līga Dimante, viņas vietniece Daina Ratniece.

Komisijas locekļi bez balsstiesībām: Latvijas Muzeju biedrības valdes priekšsēdētāja Zane Grīnvalde un Valsts kancelejas Valsts pārvaldes politikas departamenta Cilvēkresursu politikas nodaļas konsultante Anete Bernāne, komisijas pārstāvis novērotāja statusā būs Īpaši aizsargājamā kultūras pieminekļa - Turaidas muzejrezervāta direktore Anna Jurkāne.

Turaidas muzejrezervāta direktora amatam noteiktā mēnešalga pirms nodokļu nomaksas ir no 1983,00 līdz 2264,00 eiro (atkarībā no kategorijas, kuru nosaka vadoties pēc pretendenta profesionālās pieredzes attiecīgajā jomā, kas iegūta pēdējo piecu gadu laikā un ir būtiska iestādes funkciju izpildei).

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.