Menu
 

Ar koncertu brīvdabas muzejā atklās pasaules mūzikas festivālu "Porta"

  • Autors:  Apriņķis.lv
Eivora. Publicitātes foto Eivora. Publicitātes foto

Jau šonedēļ, piektdienas vakarā, Juglas ezera krastā Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā ar pirmo vasaras brīvdabas koncertu tiks atklāti jauni skaņu stāsti pasaules mūzikas festivālā "Porta".

Kā informē festivāla organizatori, koncertu atklās festivāla debitanti - grupa "Raxtu Raxti" jaunā ampluā un ar vēl neizskanējušu koncertprogrammu pūrā. Pandēmijas laikā grupa strādājusi pie albuma "Vidū Saule", un festivāla apmeklētāji kļūs par pirmajiem tā klausītājiem. "Tās ir latviešu tautasdziesmas "Raxtu Raxtu" aranžijā. Iepriekš mūsu repertuārā bija Imanta Kalniņa un citu latviešu autoru mūzika, kā arī pa kādai tautasdziesmai. Un šis ir kaut kādā ziņā eksperiments mums pašiem, varbūt man mazāk, bet pārējiem grupas dalībniekiem, kas nav tādi folkmūziķi kā es un mans brālis Edgars," ar gaidāmo iepazīstina grupas balss Kristīne Kārkle-Kalniņa.

Pasākuma otro daļu ieskandinās citos festivāla gados un savulaik raidījumā "Skaņusaite" iepazītā "vikingu karaliene", viens no Fēru salu atpazīstamākajiem simboliem - Eivora (Eivør). Mežu ieskauti, spraigus un emocijām piesātinātus mēģinājumus aizvada īsteni netveramas enerģijas kaldinātāji - Saulkrastu koris "Anima", kas 20.augusta koncertā piecos skaņdarbos pavadīs kristāltīrās balss īpašnieci Eivoru, stāsta pasākuma rīkotāji.

Līdz gatavībai tiek slīpēts arī speciāli Eivoras balsij, korim un šim laikam rakstīts darbs, kas koncertā piedzīvos pirmatskaņojumu. Tā autore, kora mākslinieciskā vadītāja un diriģente Laura Leontjeva stāsta: "Šīs dziesmas vēstījums bija ļoti skaidrs. Bija grūtāk atrast tautasdziesmu vārdus. Daudz, daudz lasot, meklēju, kas spēj raksturot to sajūtu, kura bija manī. Sajūta, ka mēs katrs varam būt saule un varam tomēr spēt neļauties kārdinājumam kļūt par sauli, kura ir netīra, kļūt par sauli, kura ķengājas. Kļūt par sauli, kura zaudē savu spožumu, jo šobrīd ir ļoti, ļoti viegli pazaudēt garīgo tīrību. Domājot par šo laiku, vissvarīgākais liekas - turam gaismu sevī un izstarojam to."

Plašāka informācija par festivālu atrodama vietnē www.festivalporta.lv. Biļetes uz pasaules mūzikas festivāla "Porta" brīvdabas koncertu ir iegādājamas "Biļešu paradīzes" kasēs, kur arī pieejama detalizēta informācija par epidemioloģiskajiem nosacījumiem atbilstoši spēkā esošajiem regulējumiem valstī.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.