Menu
 

Foto: Siguldā izstādē "Ieelpo, izelpo!" varēja satikt mākslinieces Madaru Gulbis un Bārbalu Gulbi

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - Ginta Zīverte Foto - Ginta Zīverte

Māsas un mākslinieces Madara Gulbis un Bārbala Gulbe piedāvā apmeklētājiem jaunu, harmonisku izstādi kultūras un mākslas telpā “Siguldas devons”. Izstāde “Ieelpo, izelpo” veidota ar mērķi iepazīstināt novada skatītājus un viesus ar abu mākslinieču radošo veikumu. Katra, pārstāvot dažādas vizuālās mākslas nozares, izstādījusi savus mākslas darbus, kas papildina cits citu izstādes telpā, tādējādi veidojot jaunu, kopēju mākslas tēlu. Izstādē “Ieelpo, izelpo!” no 12.augusta līdz 4.septembrim skatāmi stikla plastikas un glezniecības mākslas darbi. Sestdien, 14.augustā, kultūras centra apmeklētājiem bija iespēja mākslinieces satikt klātienē.

Kā informē kultūras centra sabiedrisko attiecību speciāliste Kristīne Ķepale, izstādes nosaukums “Ieelpo, izelpo!” norāda uz ritmiskumu, lietu kārtību, darbību un liek domāt par kustību, dzīvību, dzīvības prieku, tā sajūtu un vienotību ar pasauli. Ieelpa–izelpa ir kā meditācija, koncentrēšanās, paškoncentrēšanās, apzināšanās. Ieelpa un izelpa ir būtiska meditācijas tehnikās. To darot, ir jāvēro sava elpa, jākontrolē, jāvada tā. Mierīga elpa, mierīga sirds, mierīgs prāts.

Ieelpošana un izelpošana ir cilvēka dabīgs, parasti neapzināts stāvoklis, darbība. Ikdienā mēs tam parasti nepievēršam uzmanību. Pamanām to ritma mainības brīžos – steidzoties, piepūloties elpas ritms mainās. Ikdienā mēs nemanām šo elpritmu. Ikdienā mēs nepamanām, kā dzīvojam, kā dzīve katru dienu plūst. Plūst caur mums. Ieelpa–izelpa tāpat kā ieeja–izeja ir darbība un sadarbība. Šī kustība ir pasaules pamatā, tā ir kā dzīvesveids. Un nav iespējams no šī cikliskuma izvairīties, nepiedalīties tajā, stāsta K.Ķepale.

Mākslinieces ir dzimušas Rīgā, bet viņu saknes ir meklējamas Krimuldas novadā. Māsas ir slavenā latviešu tēlnieka Aivara Gulbja meitas, un 14.augustā izstādes apmeklētāji varēja arī pirmo reizi iepazīties ar grāmatu “Gulbja spārni”, kas vēsta par tēlnieku Aivaru Gulbi, par to, kā talantīgs lauku zēns no Lēdurgas dodas uz Rīgu mācīties, kļūst par mākslinieku ar pasaules redzējumu un ieraksta Latvijas un Rīgas vārdu starptautiskajā kultūrkartē, vēsta kultūras centra pārstāve.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.