Menu
 

Konkursā uz Turaidas muzejrezervāta direktora amatu pieteikušies četri pretendenti

  • Autors:  LETA
Foto - arhīvs Foto - arhīvs

Kultūras ministrijas (KM) izsludinātajā konkursā uz Turaidas muzejrezervāta direktora amatu pieteikušies četri pretendenti, aģentūru LETA informēja KM Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Lita Kokale.

Iesniegtos pieteikumus Turaidas muzejrezervāta direktora amatam izvērtē speciāli izveidota komisija, kuru vada KM valsts sekretāre Dace Vilsone.

Turaidas muzejrezervāta vadītāja galvenie darba pienākumi ir plānot, vadīt un koordinēt muzeja darbu, nodrošinot tā mērķu un uzdevumu izpildi, nodrošināt muzeja funkciju izpildi - krājuma, pētnieciskā un komunikācijas darba koordinētu īstenošanu, muzeja darbības un attīstības stratēģijas izstrādi un aktualizēšanu.

Tāpat direktora uzdevums ir nodrošināt un atbildēt par regulāru Turaidas muzejrezervāta darbības izvērtēšanu, tā sagatavošanu akreditācijas procesam, kā arī muzeja darbības pārskata sagatavošanu, nodrošināt muzeja pieejamības un pakalpojumu kvalitātes pilnveidi, un nodrošināt muzeja finansiālo, juridisko un administratīvo darbību tās mērķu un uzdevumu īstenošanai atbilstoši normatīvo aktu prasībām.

Pretendentiem izvirzītās prasības ir akadēmiskā vai profesionālā augstākā izglītība humanitārajās vai sociālajās zinātnēs, vismaz divu gadu darba pieredze vadošā amatā kultūras institūcijā, kas iegūta pēdējo piecu gadu laikā. Tāpat tiek sagaidītas teicamas latviešu valodas un labas vismaz divu svešvalodu, tai skaitā angļu valodas zināšanas, labas zināšanas un izpratne par muzeju darbību un funkcijām, orientācija uz rezultātu sasniegšanu, komandas vadīšanas prasmes. Pretendentam jāpiemīt arī stratēģiskam redzējumam un labām attiecību veidošanas un uzturēšanas prasmēm.

Turaidas muzejrezervāta direktora amatam noteiktā mēnešalga pirms nodokļu nomaksas ir no 1983 līdz 2264 eiro atkarībā no kategorijas, kuru nosaka, vadoties pēc pretendenta profesionālās pieredzes attiecīgajā jomā, kas iegūta pēdējo piecu gadu laikā un ir būtiska iestādes funkciju izpildei.

Kokale atzīmēja, ka Turaidas muzejrezervāta direktora amats kļuvis vakants pēc tās ilggadējās vadītājas Annas Jurkānes iesniegtā iesnieguma kultūras ministram par darba tiesisko attiecību izbeigšanu pēc pašas vēlēšanās.

KM pārstāve skaidroja, ka Turaidas muzejrezervāta misija ir harmoniskas sabiedrības veidošana, parādot latviskās dzīvesziņas attīstību un vispārcilvēciskās vērtības ar tūkstošgadē uzkrāto reģiona un Turaidas vēsturiskā centra dabas un kultūras mantojumu. Muzejrezervāta 58,34 hektāru lielā teritorija bagāta ar arheoloģijas, arhitektūras, vēstures un mākslas pieminekļiem, kuri stāsta par notikumiem vairāk nekā 1000 gadu garumā, sākot ar 10.gadsimtu.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.