Menu
 

Foto: Deju ansambļa "Daiļrade" folkbaleta pirmizrāde "Cik Saules mūsos" Ādažos izpelnas vētrainus aplausus

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto – Jurģis Rikveilis Foto – Jurģis Rikveilis

Ādažu novada svētku noslēgumā tika izdejota deju ansambļa (DA) “Daiļrade” folkbaleta “Cik Saules mūsos” pirmizrāde, kurā piedalījās vairāk nekā 70 dejotāju. Izrādes saturiskā vēstījuma centrā bija skatāma mūsdienu cilvēka sastapšanās ar seno mītisko latviešu dievību – Saules, Mēness un Pērkona – pasauli.

Pēc pirmizrādes skatītāji neslēpa savu sajūsmu, aplaimojot dejotājus ar ilgiem aplausiem un daloties ar iespaidiem sociālajos tīklos, informēja rīkotāji. Ja epidemioloģiskā situācija ļaus, pasākuma rīkotāju nākotnes plānos ir parādīt vērienīgo latviešu folkbaleta izrādi arī citviet Latvijā.

Deju izrādi veidoja Latvijā labi zināmi un augsti novērtēti jomas profesionāļi: laikmetīgās un mūsdienu dejas horeogrāfi un dejotāji Liene Grava un Reinis Rešetins, virtuozais mūziķis un komponists Kārlis Auzāns, literatūrzinātniece un scenāriste Lita Silova, režisors un videomākslinieks Roberts Rubīns, kostīmu māksliniece Ilze Vītoliņa un DA ”Daiļrade” mākslinieciskā vadītāja Iveta Pētersone-Lazdāne.

Folkbaleta izrādē titullomas izdejoja Anta Grīnvalde, Kristaps Pelēkais, Ilmārs Pokšāns un Kristaps Baumanis.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.