Menu
 

Šonedēļ uz kino ekrāniem Latvijā nonāks režisores Daces Pūces pilnmetrāžas spēlfilma "Bedre"

  • Autors:  LETA
Foto - publicitātes Foto - publicitātes

Latvijas kinoteātru repertuāru šonedēļ papildinās režisores Daces Pūces pilnmetrāžas debijas spēlfilma "Bedre", kas jau guvusi starptautisku atzinību un galvenās balvas vairākos kinofestivālos, informēja filmas veidotāju pārstāve Nadīna Erdmane.

Viņa atzīmēja, ka pēc Janas Egles stāstu motīviem tapusī filma ir sabiedrības šķērsgriezums, skarot vairākas mūsdienās aktuālas tēmas - bērni, kas aug bez vecākiem un saskaras ar emocionālu vardarbību, savstarpēja iecietība, atvērtība pret citādo. Pirmizrādi filma piedzīvos 15.septembrī kinoteātrī "Kino Citadele", savukārt no 16.septembra filma skatāma visā Latvijā.

Pēc rakstnieces, Literatūras gada balvas laureātes Egles stāstu motīviem tapusī filma stāsta par desmitgadīgo Markusu, kuram jāpielāgojas jaunai dzīvei laukos pie omes. Pēc incidenta ar kaimiņu meiteni Emīliju ciema iedzīvotāji uz zēnu sāk lūkoties ar neiecietību un aizdomām, līdz nejaušības rezultātā Markuss patvērumu un draudzību rod pie noslēpumainā vientuļnieka jūrnieka, kurš dzīvo meža nomalē.

Filmā piedalās aktieri Dace Eversa, Indra Burkovska, Inese Kučinska, Aigars Vilims un Egons Dombrovskis, viena no lomām uzticēta godalgotajai Polijas aktrisei Agatai Buzekai. Savukārt desmitgadīgā Markusa lomā iejuties jaunais aktieris Damirs Onackis.

Filmas radošo komandu veido operators Gatis Grīnbergs, māksliniece Laura Dišlere, montāžas režisors Jussi Rautaniemi, producentes Kristele Pudane un Elīna Jozauska.

Filmas mūzikas autors ir Valters Pūce, mūzikas miksu veidojis Normunds Šnē, bet skaņu režisors ir Varis Kurmiņš. Mūzikas ierakstā piedalījušies "Sinfonietta Rīga" mūziķi un Rīgas Doma zēnu koris Māriņa Klišāna vadībā. Filmā skan arī dāņu komponistes Cecīlijas Marijas Noeras skaņdarbs "Ouvre".

Pūces debijas spēlfilma piedalījusies un guvusi atzinību vairākos prestižos starptautiskos festivālos: "Melnās naktis" Igaunijā, "Nordische Filmtage Lubeck" Vācijā, XVII Starptautiskajā kinofestivālā "Baltijas debijas" Krievijā, Santabaras Starptautiskajā filmu festivālā ASV, Jeonju Starptautiskajā filmu festivālā Dienvidkorejā un citviet.

Filma iekļauta Šanhajas filmu festivāla programmā "Spectrum: Alternatives" līdzās filmām no Austrijas, Beļģijas, Filipīnām, Francijas, Indijas, Irānas, Kanādas, Krievijas, Lielbritānijas, Nīderlandes, Polijas, Portugāles, Somijas, Spānijas un Turcijas.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.