Menu
 

Izveidota galda spēle par Latvijas Neatkarības karu

  • Autors:  Apriņķis.lv
Attēls - Aizsardzības ministrija Attēls - Aizsardzības ministrija

Sadarbojoties Aizsardzības ministrijai, Latvijas Kara muzejam un SIA "Brain Games Publishing", tapusi galda spēle "Latvijas Neatkarības karš 1918-1920", kuras spēlētājiem būs iespēja izzināt Latvijas vēsturi un cīnīties par valsts neatkarību, informē Aizsardzības ministrijas Militāri publisko attiecību departamenta Preses nodaļas vecākā referente Vita Briže.

"Redzējām, ka galda spēle ir vēl neapgūts, bet ļoti labs formāts, lai izglītotu un ieinteresētu sabiedrību par Latvijas valsts tapšanu un nosargāšanu Latvijas Neatkarības karā. Tādējādi interaktīvā veidā popularizējam gan Latvijas militāro vēsturi, gan raisām interesi par aizsardzības nozari kopumā," pauž aizsardzības ministrs Artis Pabriks.

Spēles pamatā ir Latvijas Neatkarības kara notikumi, un tā sastāv no trim dažādiem scenārijiem, kuri ataino kādu no Latvijas Neatkarības kara posmiem. Katrā no spēles scenārijiem spēlētāji, kopīgi sadarbojoties, rekrutēs kaujas vienības, maršēs tās cīņā pret ienaidnieku, ārstēs ievainotos un sekos līdzi tam, lai karaspēks būtu pietiekami apgādāts. Cīņās uzvarēt palīdzēs kārtis ar vēsturiskām personībām, stāsta V.Briže.

"Esam pagodināti par iespēju izdot galda spēli par mūsu valstij tik svarīgiem notikumiem pirms vairāk nekā 100 gadiem. Šī kooperatīvā spēles pieredze atspoguļos, cik liela nozīme Neatkarības kara notikumos bija koordinācijai, neatlaidībai un savstarpējai un starptautiskajai sadarbībai," norāda izdevniecības "Brain Games Publishing" valdes priekšsēdētājs Egils Grasmanis.

Lai atbrīvotu Latvijas valsti un uzvarētu spēlē, spēlētajiem būs jāsadarbojas, līdzīgi, kā tās notika Latvijas vēsturē. Balstoties uz vēstures notikumiem, spēlē nenovērtējams palīgs būs Latvijas sabiedrotie - Igaunijas un Polijas bruņotie spēki. Tāpat galda spēle parāda Neatkarības kara sarežģītību: ja vienā brīdī Latvijas armija cīnās kopā ar vācu armijas vienībām kā sabiedrotajiem, tad jau pēc neilga laika nākas doties kaujās pret tām.

Aizsardzības ministrija ir iegādājusies 1700 galda spēles eksemplāru, no kuriem lielākā daļa kalpos Jaunsardzes centra vajadzībām. Tāpat aizsardzības nozare iegādātos spēles eksemplārus izmantos Latvijas militārās vēstures popularizēšanai un reprezentācijas vajadzībām, vēsta V.Briže.

Spēles izstrādātājs SIA "Brain Games Publishing" uzvarēja Aizsardzības ministrijas 2020.gadā izsludināja iepirkumā, iesniedzot piedāvājumu par 50 211,37 eiro (ar PVN). Piedāvājums iekļāva gan galda spēles izstrādi, gan iegādi ne mazāk kā 1700 eksemplāru apmērā ministrijas vajadzībām. Savukārt Latvijas Kara muzeja iesaiste nodrošināja vēsturisko faktu iekļaušanu spēles scenārijā.

Aizsardzības ministrija ir ieinteresēta, lai spēle būtu pieejama arī plašākai sabiedrībai, un plānots, ka paralēli ministrijas iepirkumam SIA "Brain Games Publishing" to piedāvās tirdzniecībā par savu finansējumu, atzīmē V.Briže.

Spēles autors ir Jānis Grunte, kurš vēl ir zināms kā viens no pasaulē populārās un Latvijā radītās spēles "ICECOOL" autoriem. Spēli ražo SIA "Folded", un tā būs pieejama "Brain Games" veikalos un "Jāņa Rozes" grāmatnīcās jau šā gada oktobrī.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.