Menu
 

Jaunolainieši rādīs ciema iedzīvotāju stāstus izrādē "Piedzīvo Jaunolaini"

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - www.facebook.com/jaunolainesattistibai Foto - www.facebook.com/jaunolainesattistibai

Pierādot, ka vēsturi veido ne tikai jau vairāku gadu desmitu vai pat simtu sena vēsture un tās monumentālās liecības, bet arī iedzīvotāju atmiņās esoši stāsti par sadzīviskiem notikumiem, piedzīvojumiem vai pārdzīvojumiem, Jaunolainē tiek veidota pašu ciema iedzīvotāju stāstu izrāde "Piedzīvo Jaunolaini", kas tiks izrādīta 26.septembrī.

Kā informē organizatori, skatītāji tiek aicināti pievienoties vienai no divām pastaigu izrādēm, lai pasmietos, iedvesmotos un sajustu jaunolainiešu patriotismu. Kopā ar Olaines Vēstures un mākslas muzeja vecāko speciālistu Māri Ribicki skatītāji dosies šajā piedzīvojumā, kurā paši jaunolainieši parādīs skatītājiem septiņus Jaunolaines stāstus.

Pavasarī Jaunolaines iedzīvotāji tika aicināti uz sarunām, lai dalītos ar dažādiem savas dzīves notikumiem ciemā: par notikušajām pārmaiņām, bērnības atmiņām par blēņām un nedarbiem, par iemīļotajām atpūtas vietām vai vienkāršās ikdienas ainas vietējā veikalā. Savus iespaidus par Jaunolainē piedzīvoto dalījās gan jaunieši, gan seniori. No visiem stāstiem tika izvēlēti septiņi, kuri tika izveidoti īsas izrādes formātā. Trīs mēnešus vietējie iedzīvotāji mācījās par aktieriem un iejutās šajos stāstos režisores Andas Šarkovskas vadībā.

26.septembrī ir plānotas divas pastaigu izrādes: pastaiga sāksies pie Jaunolaines sākumskolas, Meža ielā 2, lai uzzinātu, cik viegli vai grūti 80.gadu beigās bija iegūt darbu, turpinoties pa apkārtni, redzot iestudējumu, cik amizantas mēdza būt laulību reģistrācijas, vai viegli ir 60 gadu vecumā iemācīties skrituļot, kā arī citus aizraujošus atgadījumus, vēsta organizatori. Savukārt jau šajā novembrī uz valsts svētkiem tiks izdots Jaunolaines stāstu krājumu, kurā tiks apkopoti visu intervēto iedzīvotāju stāsti.

Skatītāji, kas vēlas redzēt nebijušo pastaigu izrādi "Piedzīvot Jaunolaini", tiek aicināti pieteikties, zvanot pa tālruni 26604431 (Anda). Dalība ir bez maksas. Pasākums ir pieejams personām, uzrādot sadarbspējīgu izslimošanas vai vakcinēšanās Covid-19 sertifikātu un personu apliecinošu dokumentu.

Stāstus izrādē pārvērst palīdzēja dramaturģe Aiva Birbele un Anda Šarkovska, kustību horeogrāfe Alise Putniņa un režisore Anda Šarkovska. Aktivitāti biedrība "Jaunolaines attīstībai" īsteno projektā "Kaimiņu draudzību stiprināšana". Plašāka informācija pieejama biedrības "Facebook" lapā.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.