Menu
 

Jūrmala aicina jauniešus piedalīties teātra lugu konkursā

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto – Elvis Lācis Foto – Elvis Lācis

Jūrmalas pilsēta izsludina Latvijas jauniešu teātru festivāla lugu konkursu “Rainis un Aspazija Tev”. Konkursā ar savu autordarbu aicināti piedalīties jaunieši, kurus interesē teātra māksla un dramaturģija, vēsta Jūrmalas pilsētas pašvaldība.

Konkursa dalībniekiem – teātra mākslas studentiem un arī skolēniem, kurus interesē teātra māksla un dramaturģija – līdz nākamā gada 25. februārim jāiesniedz savs autordarbs – jauniešu mērķauditorijai atbilstoša viencēliena luga, kuras tēma saistāma ar Raiņa vai Aspazijas daiļradi, dzejnieku uzskatiem vai biogrāfiju. Lugu konkursa mērķis ir veicināt jauniešu teātru sadarbību ar jaunajiem dramaturgiem, aktualizējot Raiņa un Aspazijas personību nozīmi Latvijas kultūrā.

Iesniegtos darbus vērtēs profesionāla žūrija atbilstoši konkursa vērtēšanas kritērijiem. Lēmumu par konkursa uzvarētājiem, godalgoto vietu ieguvējiem un naudas balvu sadalījumu pieņems Jūrmalas pilsētas domes apstiprināta Konkursa izvērtēšanas komisija. Paredzētās balvas: 1. vieta – 800 eiro, 2. vieta – 500 eiro, 3. vieta – 300 eiro un veicināšanas balva – 200 eiro pēc nodokļu nomaksas.

Lai iedrošinātu un pamudinātu jauniešus radošo darbu veidošanai, līdz šā gada 22. decembrim attālināti norisināsies “Iedvesmas tikšanās” – teātra jomas speciālistu konsultācijas par lugu tematiku, darbu vērtēšanas kritērijiem un dramaturģiju. Pirmā tikšanās ar dramaturgu, scenāristu un režisoru Lauri Gundaru notiks 10. novembrī plkst. 17.00 “Zoom” platformā.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.