Menu
 

Nacionālajā bibliotēkā izskanēs Ineses Zanderes jubilejas koncerts

  • Autors:  Apriņķis.lv
Nacionālajā bibliotēkā izskanēs Ineses Zanderes jubilejas koncerts Publicitātes foto

Valsts akadēmiskais koris “Latvija”, aktieri Guna Zariņa un Kaspars Znotiņš un diriģents Māris Sirmais aicina klausītājus apmeklēt koncertu “Uz Rīgu peld mana debesu Dole”, kurā tiks atzīmēta Ineses Zanderes jubileja. Koncertā skanēs jau zināmas dažādu komponistu dziesmas ar Ineses Zanderes dzeju, kā arī pirmatskaņojumi un vēl nepublicētas dzejas lasījumi.

Atzīmējot latviešu dzejnieces un grāmatu autores Ineses Zanderes apaļo jubileju, koncertā Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē tiks atspoguļotas daudzveidīgās, bieži vien paralēlās un radikāli atšķirīgās interpretācijas, kas rodas dzejas tekstu mijiedarbībā ar komponistu muzikālajām idejām, informē kora pārstāve Liene Millere.

Inese Zandere dzeju un grāmatas raksta gan bērnu, gan pieaugušo auditorijai un savos darbos ar dažādiem līdzekļiem panāk šķietamu vieglumu, vienkāršību un ļoti tiešu emocionālu iedarbību. Iespējams, ka šo iemeslu dēļ tik daudz komponistu izvēlas viņas tekstus savām kompozīcijām. 24. septembra koncerta programmā iekļauti komponistu Valta Pūces, Riharda Dubras, Raimonda Paula, Artura Maskata, Pētera Vaska, Ērika Ešenvalda, Platona Buravicka, Mārtiņa Bruna un citu autoru skaņdarbi, kuros izmantota Ineses Zanderes dzeja. Koncerta skaņdarbus vienotā plūdumā savīs aktieru Gunas Zariņas un Kaspara Znotiņa lasījumi.

Apmeklētājiem pirms un pēc koncerta Latvijas Nacionālās bibliotēkas ātrija Draugu telpā būs iespēja vērot Ināras Kolmanes veidoto videofilmu par Inesi Zanderi un citus Latvijas Televīzijas arhīva materiālus, kā arī koncertu un izrāžu ierakstus, vēsta L. Millere.

"Interesanti, ka savu 50 gadu jubileju dzejniece svinēja vietā, kur tagad uzcelta Latvijas Nacionālā bibliotēka – latviešu tautas zinību, garīgā spēka un gaismas simbols. Pirms desmit gadiem tur bija tikai pamati, bet šogad dzejniece savu jubileju atzīmēs bibliotēkā, Ziedoņa zālē,” norāda kora pārstāve.

Biļetes pieejamas Biļešu paradīzes kasēs visā Latvijā, kā arī internetā.

Multimediji

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.