Menu
 

Septiņas jaunas izstādes, ko apskatīt muzejos un izstāžu telpās Jūrmalā

  • Autors:  Dženeta Aišpure
Foto - publicitātes Foto - publicitātes

Jūrmalas muzeji un izstāžu zāles mākslas baudītājiem piedāvā apskatīt jaunas izstādes – 365 porcelāna krūzītes, stikla ziedu pumpurus, fotogrāfijas, košas gleznas un trīsdimensionālus tēlniecības darbus.

Trīs mākslinieku izstādes Jūrmalas muzejā

Jūrmalas muzejā (Tirgoņu ielā 29) līdz 27. martam norisinās trīs mākslinieku izstādes – kamīnzālē skatāma jaunās gleznotājas Dagnes Ventiņas personālizstāde ”Un es esmu gatavs mirklim”, bet otrā stāva zālēs – gleznotājas Ditas Lūses un tēlnieka Matiasa Jansona kopizstāde ”Laiktelpa”. Muzejs atvērts trešdienās–svētdienās plkst.10.00 –17.00.

Martas Ģibietes stikla darbi Bulduru Izstāžu namā

Bulduru Izstāžu namā (Muižas ielā 6) līdz 16. aprīlim apskatāma stikla mākslinieces Martas Ģibietes izstāde ”Nākamā pietura – Pavasaris”. Māksliniece strādā dažādās tehnikās, taču atpazīstamību ieguvusi ar neparastā veidā radītiem telpiskiem stikla darbiem dažādos mērogos. Stikla skulptūras ir ģeometriskas, bet vienlaikus arī poētiskas, māksliniece tās radījusi, asprātīgi apejot stikla tehnoloģiju sarežģīto dabu. Izstāžu nams atvērts otrdienās sestdienās plkst.10.00– 17.00.

Airas Lesiņas porcelāns Jūrmalas Kultūras centrā

Jūrmalas Kultūras centrā (Jomas ielā 35) apskatāma keramiķes Airas Lesiņas 365 porcelāna krūzīšu izstāde ”Gads”. Mākslinieces darbu formas ir lakoniskas, ar izsmalcinātu faktūru vai virsmas pulējumu, kuru papildina grafisks zīmējums. Izstāde apskatāma līdz 30. aprīlim, pirmdienās–piektdienās plkst.13.00–18.00, sestdienās plkst.11.00–18.00.

“Rainis un sapnis par Itāliju” un fotoizstāde Raiņa un Aspazijas vasarnīcā

Līdz 30. aprīlim Raiņa un Aspazijas vasarnīca (Jāņa Pliekšāna ielā 5/7) aicina uz Dantes Aligjēri biedrības mākslinieku izstādi “Rainis un sapnis par Itāliju”. Gleznās un medaļās atklājas Raiņa un mākslinieku mīlestība pret valdzinošo Itāliju, to papildina arī materiāli par Raiņa ceļojumu uz šo saulaino zemi.

Līdz 2. aprīlim muzejā skatāma arī fotogrāfa Aivja Šmuldera fotoizstāde ”Kaprīzes”. Izstādes fotogrāfijās autors nav meklējis realitātes dokumentālu attēlojumu, tēlu rada kopsalikumi, izmantojot montāžas paņēmienu. Muzejs atvērts otrdienās–sestdienās plkst.10.00–17.00. Ieejas maksa 2 eiro; skolēniem, studentiem, pensionāriem 1 eiro. Ģimenes biļete 3 eiro.

Ceļojošā izstāde – Juris Kronbergs. “tur un te | där orch här” Bulduru bibliotēkā

Bulduru bibliotēkā (Edinburgas prospektā 89) apskatāma Zviedrijas latviešu dzejniekam, tulkotājam un atdzejotājam Jurim Kronbergam veltīta ceļojoša izstāde ”tur un te | där orch här”. Izstāde veidota, izmantojot Jura Kronberga paša vākto arhīvu. Tā izkārtota kastēs, kas viņa dzīvē ieņēmušas nozīmīgu lomu. Dzīvojot un pārvietojoties starp Zviedriju un Latviju, tajās ceļojušas gan grāmatas, gan rokraksti, gan citi svarīgi dokumenti. Uz kastēm ir QR kodi, tos nolasot, var klausīties dzejnieka iemīļoto mūziku un dziesmas ar viņa vārdiem. Ceļojošā izstāde  apskatāma līdz 31.martam, otrdienās–piektdienās plkst.10.00–18.00, sestdienās plkst. 10.00–16.00.

Jūrmalas muzeju apmeklējums ir bez maksas. Atgādinām, ka muzejos un izstāžu zālēs ieeja tikai ar Covid-19 sertifikātu.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.